Fotowoltaika i pompa ciepła.

Rzeczywisty koszt ogrzewania domu przy pomocy pompy ciepła typu powietrze - woda. pompa - http://www.mitsubishi-electric.pl/index.php?page=produkt&subpage=789 Dom ma niecałe 20 lat, jest ocieplony ...

31736 - liczba odsłon.
325 - wasza ocena.
4m 33s - długość czasu.
Komentarze, czyli co wy sądzicie

Fotowoltaika i pompa ciepła.

➤ Czyli inwestycja na poziomie ok 60 tys .Proszę powiedzieć czy zmieniałeś grzejniki? jeśli nie to jakie masz? czy żeberkowe starego typu czy inne? średnio czy niskotemperaturowe? Mógłbyś podać przybliżone wczesniejsze rachunki przy ogrzewaniu gazem za CO i CWU oraz za prąd?
➤ 2 uwagi.
1. Mam zastrzeżenia co do wyliczeń, IMO jest to tylko i wyłącznie dla okresu XII.2018-VI.2019 czyli za pół roku. Widać to dokładnie na screenie z excela. Nie rozumiem, dlaczego nadwyżka z okresu przed XII.2018 został zaliczona na rzecz produkcji prądu w excelu, powinno być wzięte jedynie niecałe 2200kW do wyliczeń.
2. Dodatkowo mam pytanie, o to ile powinno być mocy PV żeby wyjść w tym przypadku na 0? Skoro zużywane jest w danym okresie 5300 kWh więc należy wyprodukować z PV o 20% więcej czyli około 6400kWh, czyli obecne PV wytwarzające 2200kWh powinno być 3x większe/mocniejsze czyli nie 6kWp a 16-18kWp, zgadza się?
➤ Jest błąd merytoryczny w podejściu do wyliczeń.
Sezon grzewczy zaczyna sie w październiku a nie 01.02.2019 i trwa siedzi do końca kwietnia czyli 7 miesięcy jesienno zimowych a nie zimowo wiosennych, wiec w swych wyliczeniach pominą pan październik, listopad i grudzień czyli miesiące w których fotowoltaika pracuje najsłabiej a zapotrzebowanie na ciepło jest spore ze względu na dużą wilgotność powietrza.
Są dane pompy, i wielkość domu, brakuje danych; średniej temp.w domu ale przyjmijmy 21st. ( czyli zimno), mocy fotowoltaiki ile kWp.
➤ Aż 1500 pln 😳
➤ Dlaczego nie dostalem rozliczenia w czerwcu 2020? Panele zaczely dzialac 9.04.2020. Do tej pory rozliczono mnie za rachunki ktore mialem oplacone do czerwca 2020. Od kwietnia oddaje prad do sieci. Nie powinni mi zwrocic roznicy?
➤ Dom jaka powierzchnia?
➤ Dom nowy,docieplony? Jakie temperatury utrzymywał?
➤ sasiad ma ogrz podlogowe? i jakie ocieplenie domu?
➤ Techniczne sprawy o pompach propanowych różnych producentów https://www.facebook.com/groups/254482695578734/
➤ Pare pytan. 1 Jak wyglada docieplenie scian, podlogi, poddasza? 2. Ile szyb w oknach i jak stosunkowo duzo jest tych okien? 3. CWU rowniez na pompie? Sam musze wstawic takie ogrzewanie, ale jestem nastawiony dosc sceptycznie do tej tehnologii.
➤ Można też tu zobaczyć twoj-prawnik.pl- jak dla mnie ok.
➤ Super materiał dzięki. Jaką izolację i rodzaj ogrzewania (podłogówka czy grzejniki) sąsiad ma? Koszt 44groszy za Kwh prądu to jednak bardzo mało, w jakiej taryfie i dostawy jest? Przeważnie kosz prądu ze wszystkimi opłatami to ok. 60groszy, wtedy wyszło by ok 2000 zł za prąd.
➤ Super robisz Pan filmy. Dziękuję i pozdrawiam
➤ Super pomysł ja też bede instalował tylko ze to będzie większa moc 💪 prawie 10kw i będzie wykorzystana do ogrzewania domu
https://youtu.be/gNvDU5QZlSg
➤ Fajnie że to pokazałeś właśnie zamówiłem fotowoltaike 8,2kw niestety więcej nie dało się na dachu założyć i na wiosnę chce zamontować pompę ciepła 8kw ciekawe czy też będę miał dopłatę czy moja fotowoltaika da radę, opłaty za prąd w tej chwili mam w granicach 380pln dodam, że mam dwie taryfy pozdrawiam i łapka w górę poleciała 👍
➤ Super prezentacja. Czy mogę prosić o wyliczenie wielkości instalacji foto dla tego budynku aby zapotrzebowanie = produkcji? Tak na na krótko licząc 9 kWp powinno starczyć. ...?
➤ Witam i dziękuję za film. Rozważam podobną inwestycję. Na filmie widoczny jest okres tylko 6 miesięcy a mowa o całym sezonie. Pomyłka czy czegoś nie zrozumiałem?
➤ Witam serdecznie, mam kilka pytań do Pana, stoje przed wyborem paneli a twoje filmik swiadcza o duzej wiedzy i doswiadczeniu a mi tej znajomosci brakuje, moze mi doradzisz?? mam dom o dachu 35C idealnie na strone południowa bez zacienienia , 4 osoby w domu, uzytkuje pompa ciepła LG powietrze- woda 16kW, , ilosc zuzytej energii elektrycznej w okresie ostatnich 12 miesiecy to 9834kWh ,z wiedzy z neta wiem ze panele mono sa lepsze, widziałam ze sa panele tez firmy LG co o nich myslisz lub jakie polecasz ?? na co zwrócic uwage przy wyborze , a moze mi doradzisz jaki zestaw byłby najlepszy, będę wdzieczna za kazda rade
➤ 60 czy 70 tyś przy budowie domu polecam zainwestować w lepsze materiały. Np izolacja płyty, lepsze okna czy styropian. Dom się buduje nie na 20 lat więc zwrot z inwestycji dzielisz na 100 lat.
Ja mam w domu 25 stopni w zimę i rachunki gazu srednio 250zl.
Co się dzieje z pompą i panelami po 20 latach? Bo okna i docieplenie nie wymagają wymiany.
➤ Ciężko mi w to uwierzyć że koszt ogrzewania i użytkowaniu energii przy instalacji 6 kw to tylko 1484,98, chyba że sąsiad ma tak energooszczędny dom albo cała rodzina siedziała w kurtkach kozakach szalikach i czapkach a temperatura w domu była około 15°.
➤ Tak kiepskiej reklamy i pseudo sąsiada dawno nie widziałem . Czy narrator myśli że ktoś łyknie tą ściemę ?