O czym nie mówią monterzy FOTOWOLTAIKI?

Dzisiejszy film przedstawia problem z działaniem instalacji, który dotyczy głównie inverterów jednofazowych. ...

461543 - liczba odsłon.
1780 - wasza ocena.
4m 31s - długość czasu.
Komentarze, czyli co wy sądzicie

O czym nie mówią monterzy FOTOWOLTAIKI?

➤ Piszę z konta żony.... Od 15 lat pracuje na dźwigu..Wiatr,to coś,co mnie i interesuje najbardziej w robocie...Autor nawet nie zdaje sobie sprawę, że ma tę piękną instalacje do czasu....To poleci nie do sąsiada,tylko wioskę dalej..Żeby nie było takiej tragedii jak gdzieś w naszych górach,że wiata,dach zabił żonę i 2 córki na oczach ojca,męża...Wielokrotnie miałem na haku płyty szalunkowe,nawet tuż nad ziemią,i podczas "powiania"lekkiego wiatru, ludzie uciekali od tego ładunku,bo był nieobliczalny..latał wszedzie... Do pierwszej bliskiej burzy....
➤ Skurwysyństwo tego świata polega na drapieżnym skoku na kasę. Dlaczego w Polsce podniesiono napięcie w 2002 roku? ano dlatego aby wykończyć sprzęt AGD i kupić następny -tak to działa .Gdyby tego nie zrobili dzisiaj nie byłoby problemu .Nie zdziwię się jak w np 2035 roku podwyższą z 230 do 250V ( Korporacje się dogadają spokojnie)
➤ Jakiej firmy ma pan same palene i jaka firma fotowoltaiczna sprzedawała panu te panele?
➤ Zamiast się domyślać co może być zrób pomiary napięcia podczas szczytu produkcji. Sprawdź idąc od najdalszego punktu (najbliżej sieci) bo będziesz od razu wiedział czy coś z tym zrobisz. Jeśli napięcie Przed licznikiem jest bliskie 260 V to raczej nie masz szans na oddawanie nadprodukcji, ale jeśli będzie do 240 V to problem będzie u Ciebie w instalacji.
➤ Chwileczkę, a co z dystrybucją nadmiaru energii uzyskanej z fotowoltaiki do sieci i czerpaniu z tego (jakiś) profitów?
➤ Zmierzyc wartosc SKUTECZNĄ napiecia niezaleznym woltomierzem, a nast wyregulowac napiecie wyjsciowe (Uwy ) falownika.
➤ Przy takim zamontowaniu będziesz człowieku zbierał tompo wiosce
➤ Tzw. Wojna falowników?
➤ Kurde też czekałem na konkrety ale z filmu wynika że o niczym nie mówią.
➤ Do tego kolego pętla indukcyjna ja bym pod tym nie siedział
➤ Ja tam tu widziałem, ortodonta Lublin jak uważacie, ja sądze że jest ok.
➤ Przedstaw kraj z Polski na Australię nie będzie się wyłączać u nas jest 230+-10% A w Australii 240+- 10%
➤ Teraz już wiem, czego nie mówią instalatorzy!
Nic nie mówią, bo nic nie powiedziałeś!
Godos, godos, a uja mówis...
➤ Jeśli podatnik by nie dopłacał, to kto by instalował te gadżety?
➤ we tam trociny jeszcze podsyp pod te panele
➤ Podoba mi się ta wiatka.
➤ Wcisneli ci ten kit
➤ To chyba bardziej na odwrót, im dalej od transformatora tym lepiej, bo mamy niższe napięcie w sieci (straty przesyłowe).
➤ U mnie bez fotowoltaiki napięcie sieci 244v
➤ Mam lepszy sposób na na oszczędności na rachunkach domowych. Ziarno sieję sam, mielę je na żarnach wypożyczonych w muzeum etnograficznym, sam wypiekam chleb. Srać chodzę za dom do wychodka. Nie zużywam wody do spłukiwania. Dupę wycieram słomą. Jak nasi dziadowie. Kompie się raz w tygodniu z całą rodzina w jednej bali. Spróbuj przebić te oszczędności.
➤ u mnie wciagu dnia odał falownik 33kVh nie mam zadnych problemow wrecz mam nadmiar pradu z nstalacji oddałem dla zkładu ponad 200kVh co oni ustawowo pobieraja 20% produkcji energi