FOTOWOLTAIKA idzie NOWE

Idzie nowa era w dziedzinie ,,posiadania"" prądu i jego zarządzaniem. cała transmisja użyta w filmie: https://www.youtube.com/watch?v=fQC9QS4C2hk&t=1606s ...

87384 - liczba odsłon.
902 - wasza ocena.
12m 38s - długość czasu.
Komentarze, czyli co wy sądzicie

FOTOWOLTAIKA idzie NOWE

➤ Świetna promocja Columbusa​.
Ciekawe ile ci kasy zapłacili.
Wszyscy wiedzą, że to największe przekrętasy z umowami i z największymi marżami na rynku fotowoltaiki.
➤ W Niemczech zabierają już ok 70%, maja inny system co roku coraz więcej płacisz za porad z sieci a coraz mniej dają ci za swój. Tzn, za prąd z sieci w sumie kWh płacisz zawsze 32euro centy a swój odsprzedajesz za jedyne 9. Te 20% w Polsce to luksus, nic dziwnego, ze jest taki boom na fotowoltaikę w Polsce, teoretycznie można za prąd i ogrzewanie nie płacić nic. W Polsce to tez się zmieni a szkoda. Bo jaki problem w tym, żeby Kowalski nie płacił za prąd skoro jest samowystarczalny? Ani problem, se każdy chce kroić Kowalskiego a państwo, chce żebyscbyl od niego energetycznie zależy.
➤ Nic tylko offgrid i nie sprzedawac nic do sieci.
➤ A ja chciałam założyć teraz na wiosnę na pawilonie handlowym. Tyle ,że małe zużycie latem, duże bym miała zimą. Latem chciałabym uzbierać na ogrzewanie zimą. Ale im więcej czytam , tym więcej mam wątpliwości. Raz , że na firmę, więc bez dotacji, dwa z vatem 23%. Rozmawiałam z paroma przedstawicielami , każdy gada coś innego. Kwoty wychodzą 28 do 40 tys. Jestem bardzo udupiona z tym ogrzewaniem.
➤ Jaka jest sprawność elektrowni fotowolaicznych ? A jaka jest sprawność elektrowni węglowej ?o co tu chodzi
➤ Dla mnie Bajka dla dzieci .
Filmi spoko .
➤ Jak słyszę przedstawiciela firmy który wmawia mi że ZA DARMO to ja już jestem na NIE pic na wodę fotomontaż
➤ Się zdziwicie przy utylizacji tych paneli będzie jak z azbestem tylko firmy z certyfikatem będą to utylizować za grube siano .
➤ To o czym mówi Columbus to dopiero po PEŁNYM uwolnieniu rynku energii elektrycznej a za rządów PiS nam to nie grozi. PiS realizuje centralizację a nie oddanie nadzoru nad źródłami zasilania nam, maluczkim.
➤ Tak bilans 1 do 1 robią po to żeby pomóc biednym ludzią a nie zarobić jeszcze więcej. Osoby mające jakiś autorytet w branży PV (np Bogdan Szymański autor książki "Instalacje fotowoltaiczne" oraz Prezes Stoważyszenia Branży PV) już wyliczyły opłacalność takiego rozwiązania i są to naprawdę śmieszne pieniądze. Nie wspominając już o tym, że dystrybutorzy apelowali, że net-metering w formie 1 do 0,8 jest dla nich nie opłacalny to według wyliczeń przy bilansowaniu 1 do 1 roczne straty jakie poniesie dystrybutor to ponad 1000 zł/rocznie (dla instalacji 5 kW). Zasada jest taka, że firma musi na czymś zarobić i jeżeli nie wynika to w jasny sposób na czym zarabia to bałbym się podpisać taką umowę. No chyba, że firmy zarabiające setki milionów rocznie prowadzą ludzie, którzy nie potrafią liczyć no ale na to bym nie liczył ;p
Pozdrawiam cieplutko :)
➤ Zerknij i sam oceń, opaska do włosów kwiaty ja bym się z tym zgodził.
➤ Ehe Polska ma zmniejszyć ilość CO2 emitowanego do atmosfery, to może więcej zielonej energii produkowanej przez zwykłych Kowalskich. Nie zabrońmy im i postawmy więcej elektrowni węglowych.
➤ ten film w sumie niewiele ma wspólnego z tytułem
➤ Wszyscy piszą źle o Columbusie. Oj dupka boli polaczków 😄
➤ Nie dajcie się nabrać to straszne badziewo
➤ Na Aliexpress już jest magazyn energii👌👌👌
A jaaaaaak 😜
➤ Tak jest w USA elektrownia nie chce zebys produkowal wiecej niz zuzywasz .tzn.w nj niewiem jak w.iinych stanach
➤ I bardzo dobrze, że najpierw powinno być pozwolenie na fotowoltaikę bo dlaczego panele sąsiada mają podnosić napięcie u mnie w domu. A dlaczego ZE musi mieć obowiązek odbierania i przechowywania takiei energii, wyprodukowałeś u siebie więc rób z nią co chcesz ale u siebie.
➤ Sporo firm teraz jest można szukać dzwonić kombinowac ;)
➤ Jak będzie "komuna NWO" to nie będzie własności typu: "mój prąd", "moja posesja", bo wszystko dla biednych będzie wspólne i będą oni tylko obsługiwać instalacje, a w podatkach będą im nadwyżki zabierane. Może tylko operatorzy systemów i korporacje będą liczyć zyski
➤ Może się mylę, ale narracja auto kojarzy mi się z naciągaczami, którzy jakieś 10 lat temu chodzili po domach i wciskali ludziom telewizję satelitarną bo "już niedługo nie będzie telewizji naziemnej"
Jest dużo prawdy w tym co mówi (odnośnie nieudolności sieci) jednak jeszcze mamy za mało źródeł odnawialnej energii i rządowi będzie zależeć, żeby póki co powstawały nowe, przydomowe elektrownie.