Tracker dzialanie mechaniki .

Moj tracker wlasnej konstrukcji , jeszcze w trakcie budowy . ...

62674 - liczba odsłon.
489 - wasza ocena.
6m 21s - długość czasu.
Komentarze, czyli co wy sądzicie

Tracker dzialanie mechaniki .

➤ Jakiej srednicy zebatke Pan zamontowal w osi X i w jaki sposob
➤ piękna sprawa moim zdaniem panele bez trackerów to marnowanie czasu
➤ Zajmuję się produkcjami stalowymi. Od mebli po bramy harmonijkowe, dużo serfuję po youtube. Kiedy porównuję konstrukcje np. Amerykańskie (brama przesuwna na czterech kółkach od taczki), a nasze polskie.... to mnie szlag trafia! My Polacy naprawdę mamy wiedzę, wyobraźnię i zdolności, a nasze Państwo zajmuje się rozkradaniem pieniędzy zamiast stworzyć prawdziwie wolny rynek który lekko zarobi pieniądze! Niestety dopóki nie zdechnie to Państwo od bankructwa, dopóty żadna partia nie zdoła wprowadzić wolności gospodarczej! A taki Pan, jak ten który stworzył oglądany przez nas mechanizm, raczej nie zaistnieje na rynkach światowych. Podatki, podatki, benefity, państwowe wszystko, a nie działa nic! Je**ć socjalizm!
➤ Syper wykonanie Chciałem zapytac jednak , czy przy wietrze ta zebatka mała wytrzyma napór. Czy nie zerwia sie zeby??
➤ Mechanizmy raczej słabo odporne na warunki atmosferyczne. Smar na niechronionych elementach, będzie wyłapywał kurz, piasek, oraz wszystko co fruwa w trakcie kwitnienia i nie tylko. IP65 minimum dla takich konstrukcji. Pozdrawiam.
➤ Fajna sprawa. Jak być potrzebował elektronikę to daj znać dogadamy się :)
➤ Gratuluje wspaniałego pomysłu. Wprawdzie brakuje mu jeszcze automatyki, ale cóż wspaniały wynalazek. Oby z czasem produkcja prądu przez niego w pełni zaspokajała twoje potrzeby.
👍👍👍
➤ Brawo Ty
➤ Niestety ale brak opłacalności dla trackerów w polsce. Zdecydowanie lepiej dać więcej paneli na gruncie zamiast budować tracker który w porywach wytrzyma kilka lat lub do pierwszego mocniejszego wiatru 150km/h+
➤ Ludzie każdy umie pisać pierdoły krytykować i takie tam A żaden z was Nie ma pojęcia co to jest stworzyć takie coś samemu od podstaw
➤ Jak nie tam to może tu - ezwyzki.pl mi się tam podobało.
➤ where do you buy this rotor
➤ Czy ktoś sprawdził o ile faktycznie rośnie wydajność takiego zestawu ? przy trakerze
➤ jakie zuzycie energii trackera? Mam nadzieje ze nie wieksze niz wydajnosc paneli fotowoltaicznych
➤ Very good idea
➤ What is price
➤ Elektronika za 400 zł od skośnookich nazwya sie "solar tracker dual axis" , taniej wyjdzie jak czarnowłosi.
➤ Fajny projekt.
➤ Solidna konstrukcja, ale czy ten tracker nie jest droższy od paneli? I w tych samych pieniążkach można dorzucić drugi panel i wyjdzie lepiej energetycznie i niezawodnościowo? Ile to kosztowało? Pozycja pozioma też nie jest taka dobra na gradobicie. Bez elektroniki i serwomechanizmów tracker jest martwy.
➤ Dobry pomysł. Wykonanie OK do tego tylko zrobić układ śledzący słońce i będzie Super :)
➤ Siemens ale też inni mają gotowe bloki technologiczne do sterowania panelami. Stawiasz panel, wpisujesz jego współrzędne geograficzne, a resztę robi program - co 10 minut obraca i "nacelowuje" panel na słońce i znacząco zwiększa jego efektywność.