Przyczepa kempingowa - prąd, panel słoneczny, solar, przetwornica (#005)

Dzisiaj odcinek o prądzie. Patronite - https://patronite.pl/kapitanprzyczepa Pokaże Wam jaki mam panel słoneczny. Panel solarny dostarcza nam energie do codziennego życia w przyczepie. Solar gięt ...

46439 - liczba odsłon.
626 - wasza ocena.
15m 48s - długość czasu.
Komentarze, czyli co wy sądzicie

Przyczepa kempingowa - prąd, panel słoneczny, solar, przetwornica (#005)

➤ Dziękuję "TheMacissspoko" za zwrócenie uwagi na wagę panelu. Podałem wagę panelu z około 2010 roku kiedy szukałem taki na altankę, wtedy 230W panel wraz ze stelażem do zamontowaniu na dachu ważył prawie 30kg. Czasy się zmieniły, panele są lżejsze, stelaże do montażu do przyczepy też. Masz rację, nie zaktualizowałem swojej wiedzy, przepraszam.
➤ Kapitanie, jak z perspektywy czasu zachowuje się ten panel, jestem przed montażem elastycznego i nie wiem czy kleić bezpośrednio do dachu ( niektórzy twierdzą że za mocno się grzeją bez wentylacji ( przerwy między dachem a panelem ) i padają ) ??
➤ Siemka. Mnie też wzięło.
➤ Mam pytanie zauważyłem ze w mojej nowo nabytej przyczepie gdy podłączam kabel pod 230 do domu włączają mi się tylko 2 narożne dekoracyjne kinkiety jak to w przyczepach z UK gdy dodatkowo podłączę akumulator wówczas działa całe oświetlenie,radio,lodówka itd w przyczepie czyli wnioskuje ze akumulator tak czy inaczej musi być podłączony aby wszystko prawidłowo działało z sieci 230 to prawda czy coś jest dziwnego u mnie i powinno działać wszystko bez wpiętego akumulatora tylko na samym prądzie z sieci domowej? Dajcie znać jak jest u Was? Dzięki i pozdrawiam 💪👍
➤ Jestem laikiem w tej dziedzinie prądu
Pytanie
Jak zażysz te wszystkie żarówki w przyczepę na 12v
To pozniej juz nie można przyczepy podpiąć np na kempingu pod 230v?
➤ Nie ma co oglądać, to trzeba w końcu obejrzeć odcinki nie związane z kamperem :D
➤ Cześć powiedz mi czy akumulator ten co jest na zewnątrz przyczepy tez jest ładowany z solara ?
➤ merytorycznie super.. ale podłanczanie, włanczanie wyłanczanie... mnie zabija
➤ Cześć. Wiem że już trochę minęło, ale mam koncepcje. Elektrownia wiatrowa, chodzi o takie pionowe. Można do niej założyć dyfuzory
➤ Cześć. Jak się sprawował ten regulator ładowania?
➤ Tu sobie zobacz icom.media, zawsze coś przydatnego.
➤ Sorry, ale ten podkład muzyczny jest irytujący. Za przekaz cennej wiedzy👍
➤ Witam a co z przyczepa ktora pobiera moc 2800w piekarnik zmywarka mikrofala jaki panel jaki legulator ,akumulator itp...
➤ Kwasiak w przyczepie no chłopie
➤ Czesc . Jestem na etapie zamontowania haka do swojego auta i zakupu przyczepy . hak wybrany ale myślałem ze wszystkie przyczepy maja 13 pinowe złącze a tu mowisz że masz 7 pinowe. Już taka kupiłeś czy zmieniałeś wtyczkę ? ( zależało mi na łaldowaniu z alternatora auta akumulatora w przyczepie ) To co robisz jest dobre rób tak dalej !
➤ To jak rozwiązałeś problem wtyczki siedmio pinowej do ładowania i działania lodówki?
➤ Witam. Mam pytanie gdzie kupic wtyczke 12V do angielskiej przyczepy, pokazales na filmie.
➤ Kanał spoko. Tylko proszę, mówi się WŁĄCZAM, nie WŁANCZAM !
➤ Wiem, że filmik dość stary, ale ja dopiero zacząłem się mocniej interesować tym tematem...
Nie poruszyłeś jeszcze jednej metody zasilania przyczepy w prąd.
A mianowicie agregat prądotwórczy.
Ciekawy jestem z jakiego powodu?
Takie rozwiązanie wydaję się być dość wygodne. Zwłaszcza jak kończy się energia w akumulatorze, a dostępu do sieci brak.
➤ Napięcie wyrażane jest w Voltach( V) natomiast prąd czyli natężenie jak to mówisz wyrażane jest w Amperach (A). :)
➤ U mnie w kamperze mam 3 panele solarne po 190 wat, co lacznie robi 570 wat- 2 durze baterie per 235 Ah, razem 470. Przetwornica 2500 wat stale, 4000 wat chwilowe, pelny sinus co naturalnie zapewniazero problemowze wszystkimiurzadzeniami..
Uzywamy Automat do kawy, kilka razy dziennie po kilka kaw pod rzad. Odkurzacz, Zero problemu, 2 telewizory LED. No i wiadomo wszelkie male i durze elektryczb´ne urzadzenia, typu Laptop, tablety, kamery, aparaty, komorki, baterie do drony, elektryczne Hoover Borad i hulajnogi. (4 osobowa rodzina czyli urzadzen troche jest)

Na dachu mam dosyc miejsca i w sumie jeszcze 5 mocowan na mniejsze panele, ktore sa od poprzednika.
Na ten sezon planuje wypelnic dach piecioma dodatkowymi panelami po 110 wat, tak ze bym mial w sumie 550 wat + 570 wat = 1060 wat.

Doloze jeszcze min2 baterie po 250 Ah razem bedzie 970 Ah co pozwoli napewno kilka bezslonecznych dni autark przetrwac.

narazie jeszcze walcze ze soba, ale rozgladam sie za bateriami Lifepo4 czyli licjum akumulatory. Wtedy chcial bym min 3x po 200 Ah Lithium.
Ale to jeszcze w tym roku to chyba zadroga impreza