Problemowe kolektory

W teorii technologia prosta i użyteczna, w praktyce - problemów nie brakuje. Najbardziej zdesperowani użytkownicy kolektory zainstalowane na dachu zakrywają kocami. W czym rzecz? Rozwiązania pro ...

201206 - liczba odsłon.
157 - wasza ocena.
4m 56s - długość czasu.
Komentarze, czyli co wy sądzicie

Problemowe kolektory

➤ To jest kurwa śmiech i koktuniarstw. Państwo i obywatele z tektury.....
Tę rurowe ma mój kolega= woda mu się gotuję.
Ja mam panelowe=temp. Glikol 160 stopni i czujnik zatrzymuje obieg gdy wodę mam nagrzana do 86 stopni w zasobniku 303 litry. Glikol stoi nagrzany do 160 stopni= rozszerza się glikol zbiornik przeponowy przejmuje nadmiar czynnika.
Nic się u mnie nie gotuje.
Cyrkowcy zajeban.... I... Szrot zakładają i partactwo robią To się gotuje .
➤ Haha, "kolektory zajmują większą powierzchnię" w domyśle większa niż pv - oczywiscie bzdura, sprawność kolektora to do nawet 90% , a sprawność pv do 20%, to wbrew logice :D. Druga sprawa zarzut że instalacja często jest przewymiarowana i nie ma co zrobić z ciepłą wodą, ciekawe czy jak założę sobie 3 panele pv to też będę miał takie problemy, oczywiście że nie, bo żeby dorównać mocy 3 kolektorów potrzebuje 30 paneli jeśli nie więcej.
➤ 15 tys 6 lat temu, masakra!!! Jaki jest czas zwrotu nawet tych 8 tys.zl
➤ Wszystko co niemieckie jest dobre mój dziadek o nich wiele mógł powiedzieć
➤ Inwestujcie w wódkę bo podrożeje
➤ Skończcie pierdolić i robić kasę na ludziach ekologia zarobkowa
➤ Chodzi o kasę, Przewymiarowane bo o kasę chodzi, u mnie 10 lat zero problemów sam z ojcem montowalem bo koszty instalatorów to jakiś kosmos, to żadna wyrafinowana technologia. Problem jest tylko przy braku zasilania w upalny dzień, prosta przetwornica z akumulatorem zabezpiecza system. Czy "realne oszczędności" jakieś są ale zakładając że oszczędzamy 100zl przez 7 miesięcy(porównując z prądem bo do gazu jeszcze mniej) to inwestycja zwróci się po 15 latach, chyba że ktoś ma gigantyczne zużycie w sezonie letnim,jakaś agroturystyka.
➤ Jest rok 2020 , i jak ja się cieszę że nie oglądałem tego bzdurnego ,i pełnego niedomówień filmiku w 2013r. Przewymiarowanie - bzdura ,bo nie da się dobrać idealnie.
➤ Podstawa to duży zasobnik minimum 100 l na m2 kolektora
➤ To żeby powiedzieć kilka truizmow potrzeba aż dopłaty z FOŚ? ??????????????
➤ Nie jestem pewien, zobacz sobie tu cwipolska.pl ja bym się z tym zgodził.
➤ mam solary od10lat przegrzanie to norma w lecie zasobnik 300l do południa nagrzany 79 stopni
➤ Tee ekspert a pokaż mi nie chiński kolektor mondziole.
➤ Dopłaty, umnie w mieście są bardzo fajne, dadzą ci do 60%, ale dostaniesz 3 firmy, jedną z nich będziesz mógł wybrać. cena instalacji 2018 16000, zrobiłem sam za 4000, maksymalna moc to ok 7,5kWh, oczywiście to jest wartość nie biorąc pod uwagę strat, oraz zużycia w ciepłej wody w ciągu dnia, jest to odczytana różnica z rana i wieczora, ok 20-25 stopni, przy 300l zasobniku.


Z instalacją fotowoltaiczną wygląda podobnie. dostaniesz dotację, 3 firmy, ceny z kosmosu, notabene, za instalacji musisz zapłacić z góry z kieszeni, dofinansowanie oddadzą. Problematyczne są kryteria dochodowe, jak ktoś zarabia najniższą krajową to może liczyć na 90%, i to jest takie kryterium, że taka osoba jedynie o czym myśli to jak powiązać koniec z końcem. zarabiając powyżej średniej krajowej to można liczyć jedynie na 10% dotacji. koszt instalacji ok 6000 za 1 kw :/, kiedyś się to może zwróci.


Troszkę mnie denerwuje, gdy ktoś określa kto może coś zbudować, ponieważ często jest to zamknięta liczba firm, być może która się sprawdziła, lecz też nie wykluczone że są tam takie które odpowiednio komuś zapłaciły, problemem tego rozwiązania jest cena, zbyt wysoka
➤ Mam od 2009 roku na dachu 6 szt. chińskich kolektorów próżniowych - super, zero przegrzewania, CWU latem pełny wypas, w zimie na wspomaganie - polecam zakup sprawdzonych chińskich i jak najtaniej wykonać przy pomocy znajomego, sprawdzonego intstalatora, który ma pojęcie o rozszerzalności instalacji miedzianej i rodzajach złączek.... Wszelkie dofinansowanie jest naciąganiem kosztów bez gwarancji że będzie dobrze.....
➤ Wiedza i doświadczenie jak już to "są" wystarczające! A poza tym - Pantera rulez!
➤ Ja mam kolektory i dobrze działają żadnej fuszery niemac
➤ Zrobiłem sobie sam 15 lat temu na300 litrów wszystko wykonane ze szkła i metali kolorowych ,kosztowało mnie to 5000 tysiency sprawuje się znakomicie i bezawaryjnie sterownik wykonany niezniszczalnie bez potrzeby energi elektrycznej pompa 40 wat to cała energia elektryczna poczebna gdy sie cały system załączy .producenci jeszcze chyba mnie nie przeskoczyli .pozdrawiam.
➤ Przewymiarowane ?
A co zrobić jak brakuje energi a słoneczko daje niesamowicie 140 stopni
➤ Ale kryptoreklama swojego produktu . Bzdury , Polska nie leży na zwrotniku .
➤ Rozumiem że firma Wiessman i Watt we współpracy z "Bankami" gwarantują nawet nasłonecznienie swoich produktów :D Niczego się nie dowiedziałem z tego paszkwilu, prócz tego że chińskie jest złe a niemieckie jest dobre.