Panele Fotowoltaiczne są nieopłacalne.

Fotowoltaiczni naganiacze wpraszają się do domów i swoją manipulacyjną gadką szmatką wprowadzają ludzi w błąd, wykorzystując ich niewiedzę. W nagraniu nie powiedziałem, że 5 lat temu pan ...

422 - liczba odsłon.
12 - wasza ocena.
8m 28s - długość czasu.
Komentarze, czyli co wy sądzicie

Panele Fotowoltaiczne są nieopłacalne.

➤ Hmmm.
Instalacja 2.1kWp, więcej na dach nie wejdzie. (No może 1 max 2 panele)
W rok robi powiedzmy 2000kWp (wiem wiem będzie więcej ale zakładam że zrobi mniej - spadek liniowy przez wiele lat) - czyli w rok wyprodukuje mi 1200zł po cenie 0.60zł za 1kWh nie zakładając wzrostu cen prądu,
Rachunek za prąd około 100zł na miesiąc czyli 1200zł na rok
Gwarancja na panele 25lat, falownik 7lat.

I teraz
1200zł rachunek minus produkcja (0.8 - licze że wszystko co wyprodukuje oddaje co jest bzdurą bo część konsumuje ale zakładam mniej optymistycznie) i wychodzi około 1000zł oszczędności i wychodzi rachunek 200zł na rok.
Koszt instalacji zwraca się przy złym słońcu po 8latach,
nawet gdy po 8 latach czyli po gwarancji padnie falownik to koszt nowego zwróci się po 3-5 lat w zależności od producenta. (Nowy - nowa gwarancja)

Oraz jeśli cena prądu wzrośnie to czas zwrotu będzie odpowiednio mniejszy. Chętnie pogadam o argumentach.

Tylko nie pisać że ceny są wysokie. I napięcie jest wysokie, na dzielnicy (30domów) i napięcie przy max słońcu to 232v w nocy 228v, Sam przepłaciłem za instalacje tylko przez to że to ja mówiłem z jakiej firmy chce falownik czy panele.
Po 10-15 latach gdy będą panele 500-600w to cena wymiany obecnych to tylko koszt paneli bez stelarzy czy okablowania,

A i koszt po odliczeniu dotacji i podatku od termomodernizacji wyszedł ciut ponad 8tys zł a nie 50tys. Tyle to chyba za panele i pompe ciepła ale i w tym wypadku co wybierzemy jakiego producenta i wielkość domu.
Pozdrawiam.
➤ Jakie ma Pan dowody na poparcie swoich tez? Jakieś badania które pokazują szybsze zużycie się urządzeń elektrycznych? Prosta kalkulacja zużycia do produkcji jasno pokazuje opłacalność PV. Pana stwierdzenie o koszcie 50tys jest wyjęte z kosmosu, za tą kwotę to mozna zainstalować ponad 10kwp co dla domu jednorodzinnego jest czysta abstrakcją.
➤ Instalacja od domowych naganiaczy manipulatorów z pewnością tak, ale od lokalnej sprawdzonej, zaufanej i technicznej firmy(zazwyczaj jest ona 2 razy tańsza) już zupełnie inaczej to wygląda i jest opłacalna.
➤ _
➤ brawo,i ja o tym mowie, to ludzie smieja sie ze teorie spiskowe