Tani Kolektor słoneczny domowej roboty za 200zł pln Jak zrobić kolektor z odpadów

Zobaczcie dane, czyli ile już jest odsłon ( 186168 - liczba ), komentarze i wasze opinie, ocena otrzymana od was ( 168 w punktach ) , czas ile trwa ( 10m 19s w sekundach ).
- Komentarze, czyli co wy sądzicie
- ramka to profil przyścienny u 75 (75mm)
- Mam podobny 
- witam może pan opisać jak zostały podłączony czujniki temperatury oraz resztę elektroniki 
- Wszystko fajnie ale ten kolektor nie zagotuje ci wody w przeciwienstwie do kolektorów absorbujacych odpowiednie czestotliwości swiatla.
- Po prostu SZACUN!
- takie panele sa banalnie proste do wykonania. najdroższe układy to są układy sterujące tym, i płyny.... koszt sklepowego kolektora nie jest wiele wyższy, największy koszt to reszta.
- Fajne, szkoda że te kupne nie są tańsze. 
- Jaką farbą to pomalowałeś? Mówisz, że tlenek miedzi z lakierem bezbarwnym w jakich proporcjach i jaki lakier jeśli możesz powiedzieć? I jak uzyskałeś czarny kolor w takim razie, bo tlenek miedzi to chyba taki proszek. On daje czarny kolor?
- Dobrze że tyle razy powtarzaliście ile całość wyniosła, bo bym nie zapamiętał ;)
- poco ta szyba i rama same grzejniki nie mogą być wystawione na promienie słoneczne, chodzi o czujnik ?
- Jak połączone są grzejniki?!
- taki ciekawy projekt a ten co zadawal pytania nie zadal najwazniejszych i film jest do bani. 
- lepsza by była obudowa drewniana bo przez profil ocynkowany ktory tu zastosowaliście bedzie "uciekało" ciepło a drewno by trzymało ciepło wewnątrz skrzynki i lepiej nagrzewało grzejniki.
- Dlaczego oni gadaja dwa razy to samo ?
- Wiecie dlaczego szyby w kolektorach sa tak czarne??  zeby sie nie dalo zajrzec do panelu ?? hahah sami sobie odpowiedzcie co tam jest w srodku .... kawalek rurki Cu i kawal blachy Al pomalowanej czarna farba z dodakiem tlenku miedzi albo tlenku aluminjum,,, syf spotykany na kazdym zlomie  w Polsce..
- Ludzie , nie pokazujcie takich rzeczy na youtube bo was tusk z rostowskim opodatkuja za prywatne fabryki energi !!!!!!!!!!!!!!
A pomysl super , mi sie podoba.
- Witam. Kolektor ten kosztował 200zł, pusty waży 77 kg i mieści się w nim 10 litrów wody. Sam panel działa tylko brak mi czasu na dokończenie reszty instalacji.Zalany wodą  (10l) nagrzewa się do temperatury 50stC w 20 minut a do 100stC w 1godz 20minut. Temperatury stagnacji nie sprawdzałem w obawie przed stopieniem się lakieru. Dla porównania dodam że fabryczny kolektor waży 37,5 kg i ma 1.4l pojemność absorbera.
- Nic nowego. Takie konstrukcje na portalach są opisywane od kilku dobrych lat. Poza tym koszty będą trochę większe.Musimy podpiąć się do bojlera (najlepiej osobna wężownica lub wymiennik), pompka, rurki, ocieplenie itp. Ale oczywiście pomysł jest ok. Sam zrobiłem coś podobnego kilka lat temu i hula.
- dodatkowe źródła technik farmaceutyczny.