Mini Elektrownia słoneczna,solarna, fotowoltaiczna 2x 250W

Witam oto moja minielektrownia fotowoltaiczna 24V ,zachęcam do podobnych misji:) ...

35070 - liczba odsłon.
162 - wasza ocena.
9m 48s - długość czasu.
Komentarze, czyli co wy sądzicie

Mini Elektrownia słoneczna,solarna, fotowoltaiczna 2x 250W

➤ Witam.fajny projekt.ja sciagam powoli wszystkie graty.maja instalacja opatra bedzie na trzech lub czterech panelach mono 350w,regulator ładowania tracker epever 20a,przetwotnica volt 2500wat na pelnym sinusie z możliwością ładowania aku z sieci bo będzie bonus,lub mozliwosc naladowania aku agregatem😀dobrze????2x aku 12v225ah w 24v.tak wogole to dopiero zaczynam tą przygodę z fotowoltaiką😋
➤ Pytańko. A jak wygląda z tymi ups-ami? Niby nie mają czystego sinusa tylko: "Kształt napięcia wyjściowego: schodkowa aproksymacja sinusoidy". W teorii w końcu są do komputera to i chyba do wszystkiego. Cenowo fajnie to wychodzi do początku zabawy ze słońcem.
➤ Proszę o poradę!!! Mam na działce dwa budynki oddalone od siebie ok 40m. W jednym z tych budynków potrzebuje mieć w miarę mocne oświetlenie, niestety akurat w tym budynku nie ma optymalnych warunków nasłonecznienia, natomiast na drugim owszem i tam planuje dać Panele. I tu rodzi się problem przesyłu napięcia na taką odległość. W budynku gdzie ma być światło jest agregat prądotwórczy którym zasilana jest pompa wody umieszczona w drugim budynku. W ziemi jest kabel 5x1,5 kwadrat z którego wykorzystane są trzy przewody do zasilania pompy dwa zostają wolne. Te napięcie 230v w tych przewodach jest tylko okresowo gdy załączam agregat by pracowała pompa. Da się te dwa wolne przewody wykorzystać do przesyłu napięcia do oświetlenia. Rozważam układ 24v by spadki napięcia były mniejsze. Całą instalacja była by w budynku z panelami. A może jeszcze inaczej? Napięcie z Paneli 24v puścić przewodami w ziemi, i tu bym musiał kłaść nowe przewody ok 6mm2 a regulator napięcia i akumulatory dać w budynku gdzie ma być oświetlenie. Wiem że.to dodatkowe koszta ze względu na nowy kabel i zakopania ale może to będzie bardziej wydajne??? Proszę bardzo o poradę jak to rozwiązać????
Pozdrawiam Marcin
➤ Ja chcę tego upesa szkoda bo chciałam go swojego projektu szkoda dowodzenia .
➤ Oglądam masę filmików dotyczących instalacji fotowoltaicznej, bo planuje w przyszłości na dachu sam sobie taką zrobić i mam jedno zasadnicze pytanie. Czy to się opłaca ?
➤ Nie lepiej kupić grzałkę na 24v DC i zasilac ją prosto z akumulatora? Dużo mniejszą stratę energii będziesz miał bo inwerter nie musi chodzić.
➤ Ciekawe, czy stosując 4 takie panele (połączone szeregowo) podłączone bezpośrednio do 80-o litrowego bojlera, bez zbędnej elektroniki i akumulatorów, funkcjonowałyby...? W/g mnie tak. Oczywiście grzałka w bojlerze musiałaby być na napięcie znamionowe ok. 48V i jakieś 600 W. Powiem więcej, myślę, że bez żadnych kombinacji można by podłączyć 10 paneli (połączonych szeregowo z sobą) bezpośrednio do oryginalnej grzałki (1,5 KW, 230V) - wtedy pracowałaby w prawdzie na 50% mocy, ale panelom byłoby też lżej.
Proszę siedzących głębiej w temacie o komentarze.
➤ Też zamierzam zamontować coś takieg dodając do tego wiatrak prądotwórczy
➤ Wybacz ale regulatory PWM to badziew okrutny.Szkoda ze wydałes tyle pieniążków na to coś.Dopiero regulatory MPPT potrafią w pełni wykorzystać moc paneli i odpowiednio je obciążyć.
➤ Pokaż te panele 😀😀😀😀😀😀😀
➤ Ja bym tu zerknął Nagrobki Lublin- może i więcej, ale czy ok?
➤ LOAD to jest obciążenie wyjścia kontrolera
➤ Rewelacja. Moim zdaniem jeśli zamontujesz w bojlerze grzałkę na 24v to wyeliminujesz nie potrzebne straty a wtedy śmiało możesz większą zainstalować i zagotować te 80 L w dobrym czasie.
➤ Osobiście testowałem akumulatory AGM i się na chuj nadają nie wytrzymują nawet roku a pełnych cycki może zrobiły z 30 a producent mówi o 1000. Kupiłem akumulator w juli typu wapniowo-wapniowy i jak na razie daje radę a pracuje już rok. A tak wygląda moja elektrownia na dzień dzisiejszy https://youtu.be/0eZRz6dFsdw. Ja zostałem w systemie 12v gdyż mam oświetlenie w domu przerobione na żarówki 12v więc mam mniejsze straty.
➤ Witaj jaki to model regulatora ładowania? I jak długo te akumulatory już u ciebie pracują? Pozdrawiam 🙋
➤ Witaj jaki to model regulatora ładowania? I jak długo te akumulatory już u ciebie pracują? Pozdrawiam 🙋
➤ Fajna mini elektrownia :-)