Jak zainstalować panele fotowoltaiczne na dachu pokrytym blachodachówką, część teoretyczna

System montażu paneli fotowoltaicznych na blachodachówce, uziemienie paneli i rozważania na ten temat, teoria ...

55790 - liczba odsłon.
458 - wasza ocena.
15m 57s - długość czasu.
Komentarze, czyli co wy sądzicie

Jak zainstalować panele fotowoltaiczne na dachu pokrytym blachodachówką, część teoretyczna

➤ Po co stosuje się uziemienie w instalacji fotowoltaicznej?Czy w przypadku przebicia na jednym przewodzie prąd może nas porazić?Przecież obwód będzie otwarty w takim przypadku.
➤ Mam takie lamerskie pytanie: w jakim celu na ramie są umieszczane otwory po długości ramy? Np. Longi mają ich aż 6 po każdej ze stron. LONGi LR4-72HPH mają otwory które tworzą pary i są rozsunięte odpowiednio 1300 mm, 990 mm, 400 mm. Pytam poważnie i dziękuję z góry za odpowiedź.
➤ Jaka siła można kręcić te łączniki pomiędzy panelami mogę uszkodzić panel?
DACH PO TYM ZABIEGU TRACI GWARANCJĘ I JEST DZIURAWY JAK SITO. NIE MA ŻADNYCH USZCZELEK GWARANTUJĄCYCH SZCZELNOŚĆ I BRAK DEGRADACJI MIEJSCA WIERCENIA.
➤ a jak zejsc przewodami z dachowki ceramicznej jesli na danej polaci nie mam komina ani wywietznikow .to w w dachowce rzezbic taka dziure jak do uchywytow krokowiowych? czy kupic dachowke z wywietrznikiem?
➤ jakie są dopuszczalne odleglosci miedzy szynami konstrukcyjnymi dla paneli 1771 mm. montowane pionowo?
➤ Mógłbyś wrzucać zdjęcia 360 było by to miłe urozmaicenie. Ależ Ci zazdroszczę cieszę się się że chociaż pooglądać mogę.
➤ Ciekawe co z utylizacją zużytych paneli.Nikt tego nie chce zabrać.
➤ Bardzo ciekawy materiał. Pozdrawiam
➤ Czy ta instalacja odgromowa, która jest na dachu jest podłączona do blachodachówki?
➤ Czytaj więcej mega plac zabaw ja bym się z tym zgodził.
➤ PV GAY bardzo fajnie tłumaczysz. Jednak z tego co czytam bo uprawnienia elektryka skończyły mi się już kilka lat temu. To uziemienie "odgromówka" może być połączona z innymi uziomami z domu. Jest jeden warunek ma to być uziemienie o rezystancji takiej jak w normach poniżej 10omów to bardzo ważne!. Jeśli będzie powyżej jest niebezpieczeństwo że rozproszony ładunek elektryczny wróci się do środka budynku co często się dzieje jeśli uderzy a uziom jest słabej jakości (stanie się tak nawet jeśli tego połączenia wyrównawczego między odgromówką i innymi uziomami nie będzie a powinno być ponieważ ładunek będzie szukał innej drogi ujścia i będzie jeszcze mniej przewidywalny!), dlatego połączenie wyprowadzonego wzwodu z dachu, powinno być bezpośrednio połączone z bednarką lub szpilą na zewnątrz a od tego miejsca dopiero może być podłączony uziom do środka budynku np na szynę wyrównawczą, uziom fundamentowy itp. Tak zrozumiałem jeśli nie tak to mnie poprawcie. Zapewnia to ekwipotencjalne połączanie całości co w przypadku uderzenia wyrównuje napięcia pomiędzy metalowymi elementami budynku i lepiej rozprasza ładunek zapewniając jego dezaktywację (ile tyle się da). Proszę zauważyć że od uderzenia następuje bardzo duża indukcja ładunków wszędzie wokoło na elementach metalowych. dlatego musi być to wszystko połączone. Film bardzo dobry - sam dziękuję za instrukcję!
➤ Prosił bym o podanie normy, która mówi o uziemianiu paneli, bo się kolega strasznie o tym rozwinął a podając informacje na forum warto jednak podeprzec swoje teorie źródłem wiedzy technicznej, domniemam że z energetyką kolega ma niewiele wspólnego. W przypadku instalacji odgromowej na dachu to fakt obowiązkowo trzeba uziemiac konstrukcje paneli ale to z wywodu w filmie nie wynika. Społeczność oglądając film postrzega Pana jako osobę kompetentna więc przekazując jakieś informacje warto wiedzieć o czym się mówi. Sam film nt montażu ok ale o zasadach projektowania i prawach elektrotechniki nie wiedząc co i jak bym się nie wypowiadał. Pozdrawiam
➤ Dzień dobry, mam pytanie - Pan wkręca w krokwie długie wkręty, a do blachy z rąbkiem stojącym są takie uchwyty: https://www.solarne.info/uchwyt-na-blache-rabek-stojacy-p-505.html?gclid=CjwKCAjwkPX0BRBKEiwA7THxiHOWcldNnp5scRBmLJlX4Yp6ySvc5Hd7vPbxCtzImGo7ZpmOUt9jHBoCbm0QAvD_BwE
Czy to ma szanse utrzymać panele na wietrze? Bo wygląda słabo.
➤ Gdzie kupić te wszystkie profile i zaciski? Jakiś link może do odpowiedniego dystrybutora czy sklepu online? Dzięki.
➤ Witam. wszyscy piszą że sami a jak podbijacie papiery odbioru do energetyki.
➤ srebrne są również anodyzowane ... ;-)
➤ Bardzo dobry film ciekawie opowiadasz i masz wiedzę. Ja na razie zaczynam myśleć o takiej instalacji wiec jeszcze trochę poczekam ale tez chce zrobić większość sam. No i mieszkam w lubelskim więc jak zacznę działać to chętnie jak można przyjadę o obejrzę Twoją instalację.
➤ Wszystko fajnie ale z tematu uziemiania instalacji lub wyrównanie potencjału proponuje się podszkolić. Zdania są podzielone w tym temacie ponieważ większość nie wie o czym mówi. Pozdrawiam
➤ Jaki rozmiar tych profili?
➤ A czy mozna uziemic panele do pierunochrona?