Jak ładować telefon na rowerze

Ceny powerbanków: https://goo.gl/ofEULm Ceny ładowarek USB na dynamo: https://goo.gl/MMtgng Ładowarki solarne: https://goo.gl/3K1ero Dynama rowerowe i na korbkę: https://goo.gl/bP8yR6 Współczes ...

88882 - liczba odsłon.
1251 - wasza ocena.
10m 37s - długość czasu.
Komentarze, czyli co wy sądzicie

Jak ładować telefon na rowerze

➤ Mi ładowanie podczas jazdy zakłócało działanie licznika Wi-fi. Długo rozkminiałem, dlaczego licznik mi przestał działać. A tu okazało się, że przez powerbank.
➤ Dynamo daje maks. pół ampera. To umożliwi naładowanie wyłączonego telefonu w ciągu ok. 5 - 6 godzin. Jeśli będziemy jechali z nawigacją, to co najwyżej na dynamie będziemy powodowali, że bateria będzie się wolniej rozładowywała. Żeby telefon ładować w czasie, kiedy z niego korzystamy, potrzebujemy dynama o prądzie ok. 2 amperów. Nie ma takich. A nawet, gdyby były, to byłyby że 2 razy większe i 4 razy cięższe od tych typowych. Nie mówiąc już o tym, że pochłaniałyby ok. 10% mocy rowerzysty. To już jest zauważalnie dużo, jak jazda pod lekki wiatr.
➤ Ja używam powerbanka.
➤ Jest bardzo prosty i tani sposób. Potrzebne są dwa akumulatorki litowo jonowe np. 18650. Łączymy je szeregowo aby uzyskać napięcie 8V. Jeszcze tylko potrzebny układ scalony tzw. stabilizator nąpięcia LM 7805. Na wyjściu będzie napięcie 5 wolt tyle ile daje port USB. Jak połączyć stabilizator napięcia wystarczy wpisać w google "LM7805 schemat". Koszt tego układu scalonego to jedna złotówka. Użytkuje ten układ już od kilku lat i działa wyśmienicie. Nawet dziecko poradzi sobie z montażem.
➤ Jaka jest to wielkość kół?
➤ Ale te rowerowe porady mnie uspakajają
➤ LUKASZ czy przewidujesz w przyszlosci duzo dluzsze filmy . Chetnie ogladamy Twoje fascynujace porady 🚲 Dzieki za super kolejny film Pozdrawiamy serdecznie z CHICAGO 🇵🇱🚲🇵🇱🍄🇵🇱🏝🇵🇱
➤ Powerbank
➤ Ja używam xiaomi 20000mAh działa jak trzeba i ładuje mój telefon od 10 do 100% 4 razy +1 raz do 75%. Bateria 4000mAh w telefonie. Dodatkowo mam ładowarkę rowerową kupioną około 4lata temu i ma tę zaletę, że można używać razem z lampką zasilaną z dynama. Tyle, że:
1. Power bank jest ciężki
2. Ładowarka nie naładuje smartfona, ale podtrzyma go. Xiaomi Redmi4X naładowany do 100% po 12 godzinach wycieczki z włączoną nawigacją - pod koniec dnia zjechał do 76 %. A mieliśmy kilka postojów.

Co do solarów to deep blue 27W lub Anker 28W rozwiązania sprawdzone.
Bardziej nadają się do ładowania powerbanku moim zdaniem, ale działają. Minusy cena 60 do 100 usd i trzeba doliczyć koszty wysyłki z USA.
Czas ładowania baterii 10000 mAh to około 6 do 10 h. W zależności od nasłonecznienia.

Ja używam zatem jak wyżej pb i ładowarki na dynamo. Natomiast zawsze mam w pełni naładowany telefon w sakwie. Taki telefon z klawiszami, co bateria mu trzyma tydzień :) Po to żeby awaryjnie móc wezwać pomoc.
➤ Simon Peg lol
➤ Tu też bym zerknął: drzwi wewnętrzne lublin mi się tam podobało.
➤ Ja mam lampy na dynamo natomiast w dzień dynamo ładuje akumulator 12v 2ah wprowadzone gniazdo zapalniczki samochodowej i zasilanie radia.
Minus tego dużo kabli i ciężar akumulatora zaleta podczas jazdy dynamo gromadzi prąd w akumulatorze który można wykorzystać kiedy będzie potrzebny i czas ładowania telefonu jest taki sam jak z sieci.
Wydajność takiego ladoaania nie jest pozwalająca bo to jedynie 250mA przy 12v czyli pi razy drzwi 4 godziny jazdy potrzebne do zgromadzenia 1ah czyli do naładowania 1 telefonu do pełna.
➤ Ja tak się napaliłem na 1 Power bank do30000mah A na prawdę 3000
➤ tak, te panela sloneczne dzialaja, ale ja akurta kupilem dwie z mediamarkt o nazwie XLAYER . nie polecam bo nei ladowaly sie na slonce.
➤ Mam powerbug, testowałem i mogę powiedzieć że pomysł i wykonanie (obudowa i przewód) na dobrym poziomie. Jak chodzi o działanie to bardzo słabo, nierównomierne obciążenie dynama w funkcji obrotów, niska jakość prądu na wyjściu (niektóre komorki nie podejmują ładowania) i niska dostarczana moc, realnie poniżej 3W mimo że są ładowarki które są wstanie dostarczać nawet 6 - 7W z tego samego dynama co PowerBUG zaledwie mniej niż 3W.
➤ Powerbank łączę z ładowarką i zasilam wszystko z powerbank.
➤ Słabo mówisz o rzeczach których nie używasz.
➤ Telefonu mieć nie muszę, ale mapa w tablecie czy aparat cyfrowy - przydają się. Typowe napięcie zasilacza USB łatwo uzyskać z każdego dynama, jeśli tylko mamy małą smykałkę do elektroniki.
➤ Pomocny film
➤ a siva cycle?
➤ Składana ładowarka słoneczna 24W z 3 wyjściami USB - Rav-power - polecam, nie potrzebuje pełnego nasłonecznienia - można przymocować do plecaka i DZIAŁA naprawdę świetnie.