Jak działają kolektory słoneczne?

Dowiedz się jak działają kolektory słoneczne i odwiedź http://kolektory-prozniowe.waw.pl. Film przedstawia zestaw solarny z dwoma kolektorami próżniowymi firmy WATT. W kotłowni widzimy zasobni ...

167872 - liczba odsłon.
258 - wasza ocena.
2m 5s - długość czasu.
Komentarze, czyli co wy sądzicie

Jak działają kolektory słoneczne?

➤ Grad nie niszczy rur pruzniowych?
➤ A co w przypadku jak jest już woda gorąca w cwu, a słońce pali nadal?
➤ Jako to koszt bez pieca gazowego wychodzi?
➤ Ale mlaska jak mówi. Fuj
➤ A co w przypadku jeżeli jest bardzo gorąco na zewnątrz (upał) i kolektory gotują nam wodę w zasobniku na wodę? , jak jest to rozwiązane gotująca się woda idzie w kanalizacje a automatycznie dopuszczana jest zimna czy jak?? Bardzo proszę o ,,łopatologiczne wytłumaczenie'' :)
➤ Czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć, jaka jest różnica między panelami słonecznymi, a fotowoltaicznymi? Z tego co czytałem (np. https://www.parkiet.com/Gospodarka/180719982-Panele-fotowoltaiczne-czy-sloneczne-Jaka-jest-roznica-miedzy-nimi.html ) to głównie chodzi o budowę, czy może czegoś nie rozumiem?
➤ Zestaw solarny, płyn solarny ...


Bardziej zrozumiale by było, gdybyś powiedział : kolektory słoneczne, wewnątrz nich płynie glikol (bo nie zamarza w zimie), który oddaje ciepło do zasobnika ciepłej wody użytkowej.


Ale pewnie tak lepiej brzmi, bardziej propagandowo :)))
➤ Tytuł filmu nijak się ma do opowieści tego kominiarza z dachu
➤ Panele fotowoltaiczne to jest konieczność wręcz moim zdaniem. U nas w domu mamy z Oze-Biomar i sprawują nam się super
➤ a można to wykorzystać ,żeby dawał ciepło na grzejniki w domu ?
➤ Moim zdaniem take, poczta kwiatowa Lublin myśle że jest ok,
➤ Nie mlaskaj to nie potrzebne
➤ POCHWALIĆ SIĘ DOBRA SPRAWA ZAKUPEM CZEGOŚ
➤ Najważniejsze , że działają ;)
➤ Nie masz pojęcia o czym mówisz
➤ akurat te kolektory to jest straszna chinszczyzna
➤ @Tomasz Smieszkoł panie mam dla pana zadanie i temat na material zrobisz pan filmik ktory pokaze cala spodnia konstrukcje pod te solary ten stojak znam ale w jaki sposob zostal wykonany pozostaly stelaz czy sa to orginalne profile czy samorobka i jakie mocowanie zostalo zastosowane do polaci dachu
➤ A ja bym powiedział że oba rodzaje kolektorów są dobre tylko po co mówić płyn solarny nie lepiej glikol niektórzy prędzej zrozumią
➤ Odsprzedać można ją w dowolnym momencie. Nawet teraz. To, że nie jest to łatwe, nie oznacza, że się nie da. To raz. Są wyliczenia, które pokazują, że ogniwa fotowoltaiczne są tańsze z punktu widzenia rocznego uzysku, niż kolektory próżniowe.
➤ fajnie, jak by to była prawda. niestety paneli PV trzeba dać ok 4x więcej by dawały tyle samo energii co kolektory. po drugie - fotowoltaika jest bardzo wrażliwa na cień, w przeciwieństwie do kolektorów. Już te dwa punkty niesamowicie ograniczają zastosowanie PV w domkach jednorodzinnych. Poza tym wcale tej energii nie da się na razie sprzedać. Więc nie wprowadzaj ludzi w błąd.
➤ Wbrew pozorom wcale nie jest to bez sensu. Za te same pieniądze dostajesz większy uzysk energii z fotowoltaiki, niż z próżniowego kolektora słonecznego. I z nadwyżką latem można coś zrobić (odsprzedać do sieci), zamiast marnować ją jak w przypadku kolektorów.