Ile paneli fotowoltaicznych zainstalować? Ile to będzie kosztowało? Czy są dopłaty?

Planowanie wielkości instalacji? Trzeba sprawdzić, jakie jest roczne zużycie energii elektrycznej. Trzeba powiększyć instalację o 20% - czyli koszt przechowywania energii w sieci. Jeśli nie wie ...

284268 - liczba odsłon.
743 - wasza ocena.
4m 19s - długość czasu.
Komentarze, czyli co wy sądzicie

Ile paneli fotowoltaicznych zainstalować? Ile to będzie kosztowało? Czy są dopłaty?

➤ Z 1 kW mamy 1000 kWh? A czy przypadkiem to nie zależy od warunków? Nasłonecznieniea, pochylenia paneli, zacienienia? Gdyby to było takie proste to można by trzymać te panele w garażu...
➤ Rany! co za jełopy, tak zniszczyć dach.
➤ Słońce rozgrzane dzień cały,
kurierem przesyła prezenty,
panele odbiorcą ,
każdy prezent przyjęty.
Te przesyłki darmowe
i do tego z ekologią żyją w zgodzie ,
pozwól na przesyłanie , odbieranie
prezentów promiennych u Ciebie w zagrodzie.
➤ Montaż rzeźnia, a gdzie poziomowanie szyn i prowadzenie cewki. Nie wspomne o uziomach
➤ Jak zaobserwowałem na filmie to montujecie śruby do mocowania konstrukcji pod panele na lini śrub którymi przykręcona jest blacho dschowka do łat. Z tego jeden wniosek montujecie panele do łat a nie do krokiew. Ogromny błąd.
➤ 7-8 lat okres zwrotu 25000 zł?!?! Czyli 4 tys zł.rocznie za prąd?!? W przeciętnym domu jednorodzinnym idzie jak narazie do ok 1500 zł rocznie, a ogrzanie domu 100 metrow gazem to 1500-2000zl, i niestety ale nie jest tak ze rachunki za prąd nam spadną do zera z fotowoltaika energetyka by nie miała w tym żadnego interesu, są opłaty stałe, wiec okres zwrotu realny to 20 lat.
➤ na blasze trapezowej i blachodachówce jest najniższy koszt montażu tak 0 20% powiększyć bo tyle pobiera operator i 10% na wachnięcia pogodowe
➤ można skorzystać z programu mój prąd
➤ partactwo
➤ NIE MA TO, JAK CHAMSKO SPIERDOLIĆ KOMUŚ DROGIE POKRYCIE DACHOWE... POGIĘTE, PONAWIERCANE DZIURY... FAHÓFFCY :D
➤ Dość ciekawe, Fale radiowe lasercs.pl Rzeszów, moim zdaniem OK.
➤ Żeby inwestyacja się zwracała jest to bardzo ważne żeby skontaktować się ze spacjalistami, którzy obliczą ile ptorzeba co wtedy zyskamy itd. Ja polecam kontakt z firmą Elektron PV - doskonała obsługa.
➤ Teraz już 8 % nieważne czy na gruncie czy dachu
➤ A mnie interesuje jak jest obliczana moc paneli fotowoltaicznych? Np. 300 Wp . Czy to jest obliczana moc w jednostce czasu, czy od powierzni paneli. A jeżeli moc paneli wynosi 300Wp a sprawność 18- 20 % to ile energi rzeczywistej otrzymujemy?
➤ jak można wiercić dachówki ? - nie lubię hait'u - ale jest to niedopuszczalne
➤ falownik powinien być mniejszej mocy niż moc instalacja paneli
➤ Ale pogieliscie klientowi gąsior podczas montażu. Masakra taka firma.
➤ Super materiał. Polecam panele od Elektron PV - bardzo fajna firma, która gwarantuje super kontakt i serwis i przy tym konkurencyjne ceny.
➤ Najgorsze debilstwo podatkowe to 23% VAT od instalacji na gruncie, skoro mam miejsce na działce to racjonalniej ze względów eksploatacyjnych: wentylacja, perfekcyjny kąt położenia, brak problemów z wymianą/malowaniem poszycia dachowego w przyszłości, lepiej jest na gruncie, ale tu przychodzi państwo i swoją regulacją zmusza do gorszego rozwiązania. Masakra, nikt z tym nic nie zrobi :(
➤ Panele, które pomagają zaoczędzić i produkować własną energię. Warto też zwracać uwagę na to, żęby mieć gwarancję na uzysk mocy, dobry inwerter i komplet zabezpieczeń. Warto odwiedzić stronę Elektron Fotowoltaika. Polecam ponieważ w zeszłym roku zainwestowaliśmy i nie żałujemy.
➤ Wystarczy tego hałasu,po co muzyka!