Fotowoltaika - podsumowanie stycznia 2021

Krótko o miesięcznej produkcji energii z fotowoltaiki oraz zużyciu prądu i gazu w tym na cele grzewcze Dwie instalacje PV ...

13149 - liczba odsłon.
385 - wasza ocena.
2m 46s - długość czasu.
Komentarze, czyli co wy sądzicie

Fotowoltaika - podsumowanie stycznia 2021

➤ Ja jeti. Sprawność 5%. Nierząd marnuje nasze podatki ładując w niewydajną fotowoltaikę. To się w Polsce nie opłaca.
➤ Świetny kanał gratuluje. Nie rozumiem tych kilku osób, które dają łapki w dół. Doceniam Pana wkład.
➤ A ja mam inne pytanie.
Na rachunku od PGE jest taka pozycja jak oplata handlowa. Co to jest. Mozna od tego jakos sie uwolnic czy moze jest ona obowiązkowa.
Wie ktos coś na ten temat?
➤ Dostałem rozliczenie z Taurona.
Pomimo nadprodukcji w 2020r.(700 kwh przeszło do wykorzystania na 2021 ) Mam co miesiąc 40 zł do zapłaty!
Też tak macie?
Moja instalacja 9.9 kwp.
➤ ​ Mało kto zauważa ,fotovoltaika to wielkie straty energetyki i wielkie niepotrzebne problemy techniczne, czas rozruchu elektrowni do pełnej mocy i czas wyłączenia wielkie straty ,zabezpieczenie parametrów energii, zabezpieczenie mocy gdy nagle z pełnego słońca mamy np długotrwały deszcz i zachmurzenie. To magazynowanie i oddawanie energii kiedyś się skończy tak jak skończyło się początkowe kupowanie. Na koniec tej zabawy zostanie off-grid. Już prędzej przewidywalne jest wykorzystanie energii wiatrowej chociaż i tam są wielkie problemy. Foto voltaika mogła by się sprawdzić globalnie np w pasie zwrotnikowym w możliwie w jak największej ilości stref czasowych z jak największą przewidywalnością ilości produkcji i dodatkowym czynnikiem tj. odpowiednia ilość dodatkowa elektrowni konwencjonalnych
➤ O panelach nie mówi się całej prawdy. Ale długo by to opisywać. Jeżeli ktoś ma fiorse może budować Jest to tzw opłata z góry za prąd który wykorzystam w ciągu 25 lat Jakos mało piszą o kosztach utrzymania Rej instalacji i przeglądach. Jednym słowem masz forsę placisz za prąd naprzód i jeszcze po drodze dokładasz Skoro to jest alternatywa konieczna to rząd musi dokładać dużo dużo więcej niż obecnie. Bo to co dokłada to prawie nic.
➤ Ile kw maja panele ?
➤ Witam. Zapytam tutaj gdyż kanał jest duży i ogląda go wiele osób. Chciałbym zapytać czy można odliczyć podatek od instalacji PV w przypadku nowobudowanego domu przy rozliczeniu pit? Instalacja założona w roku 2020 w lipcu.
➤ A gdyby tak połączyć funkcjonowanie fotowoltaiki z wiatrakiem? Może mógłby Pan zrezygnować z gazu
➤ U mnie na Śląsku z 3.96kwp na dachu 45 stopni wyprodukowało 116.95kWh
➤ Tu macie więcej Kurtki snowboardowe ThirtyTwo, też to widziałem.
➤ Dzień dobry , mam pytanie jakim urządzeniem mógł bym "wpompować" energię z akumulatorów 24V, 48V do sieci jako postument , proszę o przykłady urządzeń .Dziękuję
➤ Uproscilem (na wlasny uzytek) sposob postepowania pod wzgledem zdrowotnym w stosunku do mego organizmu. Nie wnikajac w skomplikowane reakcje wewnatrz naszego ciala , traktuje moj organizm jako FABRYKE chemiczno-energetyczna. Co wloze to “podobne” wyjme.

Coprawda organizm ma zdolnosc "uszlachetniania" pozywienia i innych "mistycznych" dzialan. Ale nie odbywa sie to "za darmo".

Jest zuzywana energia " marnotrawiona", zamiast byc spozytkowana na uzdrawianie organizmu. Po pewnym czasie brak energii prowadzi do tragedi.

Zamiast pomagac organizmowi w sferze uzdrawiania, zmuszamy nasz organizm do niepotrzebnego wysilku.

PRZYKLADEM moga byc zimne/gorace potrawy i napoje, ktore cialo musi doprowadzic do odpowiedniej temperatury w celu wlasciwego trawienia. Niepotrzebna strata energi ktora moglaby byc spozytkowana na uzdrawianie i niezbedne prawidlowe funkcje organizmu.

Zwracam uwage na efektywne "zarzadzanie" energia, aby nie tracic jej niepotrzebnie. Cwiczenia fizyczne ( synchronizacja dzialan organow ), ok. 30 min dziennie 5-6 razy w tygodniu, z uwzglednieniem aktualnego zapotrzebowania. Zdrowy styl zycia.

Zywnosc organiczna (mniej i zdrowiej), kontakt z przyroda, spacery, prawidlowe bezstresowe zycie socjalne, prawidlowe stosunki rodzinne i z otoczeniem.

Zachowanie balansu chemicznego moze pomoc w efektywnym "zarzadzaniu" przez nasz mozg czynnosciami zyciowymi z samouzdrawianiem wlacznie.

Wystarczajace informacje dotyczace zapotrzebowania ( lub nadmiaru ) okreslonych substancji naszega ciala mozna uzyskac przez analizy szczegolowego badania krwi, wlosa, zrenicy oka, kropli krwi itp.

Ja uzywam elekromagnetycznego analizatora ciala ( Quantum lub inne ). Mozna zorientowac sie czego potrzebuje nasz organizm i odpowiednio zbalansowac za pomoca zywnosci i ew. suplementow- zapotrzebowanie lub nadmiar.

Mysle ze warto zastanowic sie nad alternatywymi sposobami dbania o nasze zdrowie. Generalnie " powrot do korzeni" nie rezygnujac z osiagniec techniki i technologii oraz wszelkich naturalnych sposobow wspomagajacych nasze zdrowie (nagle wypadki to inna sprawa ).

Odpornosc organizmu, prawidlowe dzialanie systemu immunoligicznego jest KLUCZEM do samych "dobroci" zdrowotnych. Profilaktyka moze pomoc w uniknieciu wielu przykrych niespodzianek.


Przemyslenia na temat PLANDEMI itp.

GDYBY okazalo sie prawda, ze wirusy, szczepionki itp. sa OSZUSTWEM, od samego poczatku, w celu wszelkiej KONTROLI, a reszta to TEATR(z naginaniem faktow do teori i roznych manipulacji). To latwiej byloby zrozumiec bieg wypadkow.

KONIECZNIE trzeba zapoznac sie dokladnie z ulotkami producentow wszelkich lekow, technologia produkcji, zawartoscia, skutkami ubocznymi, oddzialywaniem na inne leki itd.

TO JEST NASZE i NAJBLIZSZYCH ZDROWIE i ZYCIE.

ZAKAZENIE TO NIE CHOROBA.Wszyscy jestesmy zakazeni"czyms". Przykladem może być OPRYSZCZKA, która objawia się przy niesprzyjajacych warunkach i sama zazwyczaj przechodzi. Prawie WSZYSCY ja mamy.

TESTY sa niedokladne(musza byc 100%, aby nie ryzykowac swego zdrowia i zycia,"na wszelki wypadek", rosyjska ruletka? Wynik testu mozna “zaprogramowac”.
Wiedza, logika i zdrowy rozsadek i nie bedzie ZADNEJ PLANDEMI, i wielu innych BZDETOW, rozpowszechnianych przez FAKE NEWS.

Podawanie niecalej prawdy lub jej przeinaczanie, przemilczanie itp. Podobnie jak reklamy.Trzeba sprzedac produkt, i to liczy sie, reszta ma mniejsze znaczenie.

MASKA/kaganiec/zamordnik nie eliminuje rozprzestrzeniania elementow rzedu wielkosci wirusa. Natomiast pogarszaja jakosci (wlasne CO2 - dopuszczalna granica 1000 ppm) i ilosc powietrza wdychanego do pluc (dziala jak odkurzacz), zmniejszajac doplyw tlenu do komorek i mozgu. A po czasie, choroby pluc, ukladu trawiennego itd. i to niby nie wiadomo skad?

INNE restrykcje(np. dystans, zakaz zgromadzen itp) powoduja zmniejszenie zaufania spolecznego (podejrzliwoscc, agresja, ataki verbalno/fizyczne), ograniczaja kontakty miedzyludzkie i relacje spoleczne, doprowadzajac do stresow, zalaman psychicznych oraz samobojstw.

ZaMASKOWANI sa zmuszani do misji samobojczej(tez szczepionki). A osoby ktore do tego naklaniaja w JAKIKOLWIEK sposob, powinny byc pociagniete do ODPOWIEDZIALNOSCI z wielu PARAGRAFOW.
WIRUS NIE jest zywym organizmem(raczej podobny do trucizny), ale namnaza sie szybko, a "szczepionki" nie nadazaja (wieczne szczepionki ?), wiec przeciwko czemu szczepimy sie? Co wprowadzamy do naszego organizmu? Czy nie ingeruje sie w nasz kod genetyczny, nanotechnologia, Zombies, hybrydy? NATURA sama tym reguluje, general
➤ Dzień dobry, czy istnieje możliwość otrzymania arkusza do kalkulacji własnej instalacji? Dziękuję z góry.
➤ u mnie instalacja na dachu kąt 15-18 stopni, instalacja wschód - zachód i produkcja w styczniu 80.29. Fajny arkusz kosztów. Można prosić o udostępnienie takiego. ?
➤ A ile dotacja do tego gadżeta?
➤ Przy panelach podane są parametry elektryczne STC i NOCT. Czym są już się dowiedziałem. Podane jest między innymi "optymalne napięcie robocze Vmmp" np. 41.7 oraz "napięcie obwodu otwartego" np. 50,7. Mam do Pana albo do Was szanowni słuchacze takie pytanie: Czy od poranku kiedy słońce zaczyna wschodzić napięcie rośnie oraz natężenie, czy napięcie bardzo szybko osiąga tą wartość Vmmp a potem rośnie tylko natężenie aby następnie opaść? Nie wiem czy dobrze ująłem ale próbuje dobrać kilka paneli do ESmart3 60A 150V tak aby tego nie przekroczyć. Bardzo dziękuję za odpowiedź.
➤ Git
➤ Ostatnio coś rząd kombinuje z rozliczaniem prosumentów, co napewno wyjdzie na niekorzyść nas, to może jakiś pomysł jak akumulować produkcje z lata na później? Predzej czy pozniej oni coś wymyślą 😂
➤ Przy takich oszczędnościach nie wiem czy dożyjesz zwrotu inwestycji.
➤ U mnie 9,8 kWp na gruncie produkcja 295 kWh woj. Śląskie