Fotowoltaika Mam dość! Gdzie ta oszczędność?

Po założeniu paneli fotowoltaicznych dosłownie w cudowny sposób zacząłem zużywać o 63% więcej prądu! Bez sensu okazały się wcześniejsze wyliczenia i liczenie by starczyło energii. Wcześ ...

408698 - liczba odsłon.
4136 - wasza ocena.
6m 43s - długość czasu.
Komentarze, czyli co wy sądzicie

Fotowoltaika Mam dość! Gdzie ta oszczędność?

➤ U mnie po zmianie licznika z analogowe na cyfrowy zmniejszyło się zużycie prądu o ponad 20% ale nie mam fotowoltaiki. Sądzę że jest to związane z błędów analogów i pomiarem prądu biernego (mam dużo silników i to 3 fazowych tj. kompresor, hydrofor.) Co do lodówki A++ to fikcja. Mierzyłem starą rosyjską lodówkę, i nową A++ przez miesiąc. Rosyjska zużyła mniej a miała ciut większą pojemność lodówki i mniejszą zamrażalnika.
➤ problem w falowniku. Podnosi napiecie w mieszkaniu, wiec te same urzadzenia zuzywaja wiecej pradu... ?
➤ a falownik to za darmo chodzi i nie zuzywa pradu🤔
➤ Jestem w identycznej sytuacji. W 2019 roku miałem zużycie na poziomie 6 kwh, po założeniu fotowoltaiki w 2020 nagle wzrost zużycia do 9 kw. Co z tym zrobiłeś?
➤ Jesteś agentem Rosji i Putina. Siejesz😀😃😃😃 propagandę anty polską.😀😀😀
➤ Prawdopodobnie żarówki ledowe wprowadzają zakłócenia do instalacji przez co nowy licznik nalicza błędnie ,oczywiście zawyzajac pobór prądu.
Są filmy na ten temat.😊 Pozdrowienia z Norwegii 😉
➤ 25+3=28 i +2 zł dla kelnerki=30
➤ TEN SYSTEM OSZUKUJE OD LAT A WY DAJECIE SIE NABIERAC NA KAZDA NOWOSC !
➤ Odkąd kupił Pan fotowoltaikę wrzuca Pan filmy, a trzeba je jeszcze nagrać, zmontować i wrzucić.. To może tutaj jest źródło ubytku :D
➤ Mam panele od grudnia i ostatnio analizowałem zużycie i także mam wzrost. Przed wymianą licznika moje zużycie miesięcznie to max. 350 kWh (przedział to 300 - 340), co daje ok. 11,5 kWh /dzień. Teraz mam zużycie ok. 14 - 15 kWh na dzień. Nic nie zmieniałem ze sprzętów prócz tego, że dodano falownik. Pierw tego nie spostrzegłem, bo zużycie mi się pokrywało z tym co było kiedyś, ale dopiero potem zorientowałem się, że przecież jest autokonsumpcja! Z pobieżnych rachunków wynika, że wzrost jest aż o 30%.
➤ A może tu zobacz: https://combomedical.pl/, może też być przydatne.
➤ Jak zalozyles klimatyzację, to czego się spodziewałeś,
➤ Powiem wam tak.. fotowoltaika jest opłacalna, ale dla firmy która ją zakłada. Po paru latach zwija sie interes z rynku by nie odpowiadać za wymianę solarów czy serwis a kasa zostaje na koncie.
➤ Trzeba założyć podlicznik i zweryfikować wskazania licznika operatora energetycznego. Za licznikiem operatora możesz wprowadzić dowolną ingerencję w domową sieć elektryczną i reklamować albo wręcz zaskarżyć operatora o oszustwo. Wbrew pozorom nawet z molochem możesz wygrać. Jest coś takiego jak Urząd Regulacji Energetyki. Jeśli wykażesz nadużycia wygrasz. To są twoje pieniądze więc nawet jeśli jest konieczna przeróbka sieci domowej bo masz podłączoną voltaikę w dziwnym miejscu to i tak się to opłaca. Koniec tego okradania nas przez różnych złodziei.
➤ ja mam fotowolatike od 2 lat i tylko opłacam opłaty stałe. Pic na wode. Jeśli nic sie nie zmieniło podczas tych lat, a z użycie rośnie może warto zwrócić się do dystrybutora prądu
➤ Off greed jedyne wyjście.
➤ Fotowoltaike zaklada sie po to zeby zużywać cala lub czesc nadmiaru a nie zeby oszczedzac
➤ A co wy wszyscy myśleliście że będziecie na tym zarabiać że energetyka taka durna żeby sobie od gęby odjąć. Fotowoltanika tak ale żadnej sprzedaży do sieci. Jedynie coś takiego jak ekosolar do podgrzania wody gdzie zasilanie jest tylko z paneli foto. To można postawi tam gdzie nie ma prądu a masz ciepła wode . Przeciętny Kowalski nie poradzi sobie ze zrozumieniem tego problemu popatrzy na rachunek i szlag go trafi .
➤ U mnie po zamontowaniu Fotowoltaiki roczne zużycie z 8tys kw wzrosło do 11,5tys kw bez zmian w urządzeniach czerpiących energię elektryczną bądź przyzwyczajeniach polegających na oszczędzaniu prądu (gaszenie świateł itd).
Pozdrawiam
➤ to jak ty człowieku to wszystko liczysz że się nie możesz doliczyć 3000kw ?
➤ Sąsiad się podłączył i ciągnie. Cholera wie jak te cyfrowy licznik to liczy, przecież aktualizacje sortu wykonuje oni zdalnie czy jak?