Fotowoltaika - ile naprawdę konsumuje energii szlifierka i UPS ?

Postanowiłem sprawdzić współpracę urządzeń szlifierka kątowa i zasilacz awaryjny UPS akurat model APC Smart 700 z funkcja zimny start która sprawiała trudności w uruchomieniu :) Test konsum ...

28766 - liczba odsłon.
497 - wasza ocena.
15m 26s - długość czasu.
Komentarze, czyli co wy sądzicie

Fotowoltaika - ile naprawdę konsumuje energii szlifierka i UPS ?

➤ Proszę o komentarze bo są inspiracja do nowych eksperymentów , pozdrawiam wszystkich których to interesuje , tych których to nie interesuje tez pozdrawiam :)
➤ Co prawda stary material. Ale oooobecny,i dzieki za film i testy .
➤ Dzień dobry, po pierwsze dziękuję za ciekawe materiały, a po drugie mam zagwostke i proszę o pomoc. Otóż buduje małą instalacje fotowoltaiczną, zamiast przetwornicy z czystym sinusem chce zastosować startego ups'a jakiejs tam mocy.

Pod ups'a montuje swoje akumulatory, od akumulatora idą przewody do regulatora, pv do regulatora. No i zostaje puste miejsce na regulatorze na odbiorniki. Proszę o informację czy dobrze zamierzam to podłączyć ;)
➤ Witam mam mikroinstalacje i mam problem ze skaczącym napięciem W gniazdkach , skacze nawet do 256 v po czym falownik się wyłącza ... i tak w ciągu słonecznego dnia kilka razy nawet 10 jest jakieś metoda na ten problem ?
➤ ale czemu przez ups - a nie bezposrednio przez przetwornice??? po co taka kombinacja...nie kumam
➤ Widzę że to stary film, ale super nie myślałem że można tak prosto pozyskać prąd? Pytanie do twórcy czy jak byśmy mieli duże akumulatory 12v 220ah Ładowane z panela (bo 1 panel daje 12v nie wiem ile wat tak?) to coś by pomogło żeby mieć więcej prądu na dłuższe prace?
➤ Podziwiam jak dla Ciebie wszystko jest proste i do ogarnięcia 👍
➤ 9 minut gadania o cięciu profili zanim do czego kol wiek doszło:-)
➤ 👍 Super pomysł z tym materiałem filmowym. Pozdrawiam! :)
➤ Ahoj. Ciekawy test. Mozna sie przygotowac na ewentualnosc kataklizmu i braku energii z sieci. Czy podczas testowania caly czas byl wlaczony inverter zasilajacy ups?
➤ Ja tam tu widziałem, badania psychologiczne lublin, zawsze coś przydatnego.
➤ Przy normalnej przetwornicy sinus, prąd podtrzymania jałowego jest dużo niższy. przy 1KW wynosi 500mA i to przy napięciu 12-14.5V DC. To teoretycznie przy 24-30V mógłby wynosić 250mA. Według mnie zabawa z UPS em jest Niepotrzebna, no i problematyczna jak widać :P Ale jak na korzystanie z tego co ma się pod ręką jest ok.
➤ Myślałem o zasilaniu pieca centralnego elterm 4kw i oglądając te filmy nikt nie chce podpowiedzieć ile by musiało być paneli ,akumulatorow itp ten film już coś obrazuje bo chodzi o konkretną produkowaną moc a nie o zasilanie kilku żarówek ledowych
➤ Mam apc 1000 i zimny start jest przez przytzymanie przycisku ' ON'. Tu chyba powinno być tak samo.
➤ Ty to chyba dentystą jesteś. Taki delikatny
.
➤ Panie Robercie, mogę niedrogo kupić panele csun 280-60p, około 300 PLN netto, czy przemknęły może Panu one kiedyś? Co Pan o takowych myśli? Pozdrawiam serdecznie!
➤ Goal Zero Yeti 1000 załatwi wszystkie problemu poruszone w filmie. Bawiłem się takim urządzaniem. Trochę drogie ale niweluje mnóstwo trudnosci.
➤ Ja mam tylko uwagę dotyczącą gramatyki. 1 wat, 2 waty, 500 watów.
Pozdrawiam
➤ Ciekawi mnie temat ale jestem laikiem i nie bardzo wiem jaką rolę spełnia tu ups w tym zestawie?
Pozdrawiam z Karkonoszy 👋
➤ nagrywaj raporty z wydajności PV i kolektorów ...na to jest teraz wzięcie
➤ Czemu ma to służyć