Fotowoltaika Dlaczego opłaca się ją mieć?

Nawet najmniejsza ilość modułów PV daje nam dużą oszczędność w opłatach za prąd. W Polsce mamy gwarantowane 1000 kWh z każdego 1 kW modułów. Czy to dużo? Tak, zwłaszcza że większoś� ...

28024 - liczba odsłon.
475 - wasza ocena.
8m 37s - długość czasu.
Komentarze, czyli co wy sądzicie

Fotowoltaika Dlaczego opłaca się ją mieć?

➤ Założyłem instalacje i jest ok coś tam produkuje, a jak mam oddać państwu kasę w podatku lub trzymać na koncie i ja tracic przez inflację to wolę jednak coś tam zyskać na produkcji i zmniejszać ogólne koszty.
➤ Ja po walce z eneą odkąd zostałem prosumenten odradzam. Gra nie warta świeczki. Ciagłe problemy z fakturami, naliczaniem..reklamacje uwzględniane ale po długim czasie gdzie źle naliczone rachunki płacić trzeba. Nie wiedziałem że zakłady energetyczne rabią aż takie problemy. Z tego co wiem od znajomych i rodziny co też mają fotowoltaike to niemal każdy ma jakieś "przygody" z zakładami energetycznymi.
➤ Ma ktoś instalacje od Columbusa warto wchodzić
➤ Zastanawiam się nad założeniem instalacji ~2kWp to co mi wiadomo falownik byłby 1fazowy. W domu mam 3fazy. Jak to ugryźć? Jaka jest minimalna/sensowna instalacja w kWp pod falownik 3 fazowy?
➤ Mam nie narzekam robią co do nich należy .O zwrocie inwestycji decyduje wiele czynników dla przykładu Kominek w salonie koszt spory i nigdy się nie zwróci. Wiele rzeczy w naszym życiu nigdy się nie zwrócą mimo to je kupujemy i posiadamy.Jak to mówią pożyjemy zobaczymy. A tym czasem 🌞🌞🌞 życzę.
➤ Witam! mam takie pytanie, od paru tygodni mam założoną PV 9,9 Kwp. Zauważyłem ze gdy świeci pięknie słoneczko, mam dużo alarmów (dzisiaj już 13) że za wysokie napięcie, i falownik wyłącza się na 10 min. I czy długość i średnica kabla od falownika do przyłącza ma znaczenie? w umowie mam średnice kabla 5x6mm a dzisiaj się okazało ze założone mam 5x4mm. I czy to może być właśnie mój problem z tymi alarmami? Serdecznie pozdrawiam.
➤ Mam pytanie. Kupując prąd od ZE płacę za kwh i za przesył. Czy oddając wyprodukowaną energię także płacę za przesył? Drugie pytanie: jeżeli wskutek podwyższonego nap. wyłaczy się falownik, to nie produkuję prądu nawet na autokonsumpcję?
➤ Dzień dobry,
A czy w Pańskiej w analizie/symulacji rozliczeń PV z PGE jest znacząca różnica między taryfami G12 a G12W?
➤ Witam mam teraz taryfę G11 zużycie energii elektrycznej w 2020 roku miałem 13500 kwh ponieważ mam pompę ciepła instalacja wyprodukowała 9000 kwh czy w nowych licznikch od PGE można sprawdzić ile zużyłem w nocnej taryfie abym mógł sobie to policzyć ktora taryfa będzie dla mnie korzystna czy dopiero jak zmieniłbym taryfę. Pozdrawiam
➤ Na naszym osiedlu w promieniu 300m jest 7 prosumentów. Przy dobrych warunkach nasze falowniki wyłączają się kilkukrotnie w ciągu dnia.
Jak odbije się to na odbiornikach, ich żywotności w naszej okolicy?
Ponadto ciekawym tematem może być utylizacja paneli w przyszłości. Nie wyszukałem informacji na ten temat. Jedynie przypuszczenia, że skoro jest to nasz prywatny sprzęt, prosumentów obciąży się kosztami utylizacji, a te mogą być wysokie.
➤ Tu możesz zerknąć polerowanie lakieru legionowo myśle że jest ok,
➤ Pięknie pokazane tylko jest problem bo przeciętny użytkownik w nocy śpi a nie zużywa prąd i po co te kłamstwa
➤ Warto jak bedzie to bardzo tanie.Poki co to machina finansowa,prawna i kompleksowa.
➤ Witam.Niczego nie kwestionuje.Co będzie jeżeli zimy znów będą mrożne w granicach -25stopni i sporo śniegu.I potrwają po 3-4 m-ce?
➤ Ja mam G12r, która jest jeszcze lepsza niż G12w. Pole pod krzywą to ilość kWp, nie widziałem porównania 10 kWp i falownik 10kW w porównaniu do13kWp i falownik 10kW. Wg mnie przy pogodzie niekorzystnej krzywa dla 13/10 jest "szersza" niż 10/10, co realnie poprawia wydajność. Tak chce właśnie zrobić.
➤ Niestety łapka w dół co to za farmazony jaka oszczędność wg mnie w roku 400 zł oszczędności więc koszt zwróci się po ilu latach
zapomniał Pan dodać że spółki za taryfy doliczają opłaty stałe zmienne od taryfy nocnej i dziennej a także opłaty za licznik itd oszczędności były by gdybyśmy wszystkie urządzenia mieli na prąd stały i najlepiej 12 V ale tak się nie da Niestety prąd produkuje się z węgla i atomu ale tego nie chcą ludzie zrozumieć że i tak musimy utrzymywać elektrownie sens fotowoltaiki jest tylko gdyby samemu gromadzić energię np w akumulatorach lub superkondensatorach ale to daleka przyszłość a niech Pan powie jak panele przysypie śnieg to ile tego prądu Pan wyprodukował
➤ 4kw nie 5KW
➤ czy falownik 5KW nie za mocny do paneli o mocy 4,08
➤ Opłaca się mieć dla firm które to niby eko sprzedają i instalują oraz tych co to eko produkują... Kowalski zapłaci i będzie miał złudzenie że jest tanio i ekologicznie...
➤ Jak to jest z tym odliczeniem od podatku gdy instalacja jest dofinansowana z Mój Prąd ale zakładana przez gminę? Czy wtedy też można odliczyć tą kwotę którą realnie się wydało na instalację?
➤ Prawie padłem ze śmiechu "za darmo" za tydzień mogą się zmienić przepisy i będie się opłacać lub nie. Nie ma "za darmo" bo trzeba komuś zabrać w podatkach aby komuś "dać". Ok widzę ziczeniem ok ale z ekonomią to na bakier !