Dlaczego nie opłaca się NIE MIEĆ fotowoltaiki w 2020 roku ?

Jeśli chcesz zacząć produkować własne kilowatogodziny dzięki własnej elektrowni słonecznej, to koniecznie skontaktuj się z nami pod numerem 530 290 029 lub odwiedź naszą stronę www.sunpro. ...

11574 - liczba odsłon.
78 - wasza ocena.
14m 59s - długość czasu.
Komentarze, czyli co wy sądzicie

Dlaczego nie opłaca się NIE MIEĆ fotowoltaiki w 2020 roku ?

➤ ja opłat stałych nie zależnych od zużycia prądu mam 150 zł/2 miesiące
➤ Dlaczego Pan tak mocno kłamie przecież płacimy nie za zużycie energii tylko za opłaty stałe zmienne i inne duperele z których nikt nas nie zwolni a fotovoltaikę można sobie założyć dla zabawy bo koszty są zbyt wielkie kłamca kłamca kłamca
➤ Puki firma się rozwija, to ja kasy z niej nie wyciągnę - ponieważ każde 25 tyś daje mi + - 3 tys miesięcznie .
Kredyt to ja wolę w swoją firmę zainwestować - jak będzie gotówka która nie pracuje ,to mogę się zastanowić i czy na pewno w panele ? Dla mnie na dziś - to jest nieopłacalna inwestycja - podkreślę wyraźnie dla mnie !
➤ Każdy mądry wie jak w Polsce się wszystko szybko zmienia . Dziś to się opłaca a jutro już nie , zmiana w opłatach za energie i po zysku.
➤ jedna Kwh kosztuje 40 groszy kolego. A żarówka ledowa ma 10 wat za 40 groszy świeci cały tydzień. A jak się to posuje to kto płaci za naprawę ? Pewnie sąsiad.
➤ Bardzo ładnie to wszystko wytlumaczyłeś ale jeszcze jak uświadomisz ludzi ile zapłacą po podwyżkach za prąd przez 15 lat to się za głowę złapią więc polecam. Jak by co to jestem w stanie załatwić na renomowanych podzespołach dużo taniej dobrazakaska@gmail.com proszę pisać
➤ Mi firma zamontowała 12kw za 30 tys pewnie przepłaciłem a ile u was ?
➤ a jak z taryfami prądu g11 czy g12w przy panelach ?
➤ Dobrze gadasz ale przelicz to samo w skali 10 lat a nie roku i wtedy twoje benefity gów... o dadzą
http://elektrownia.pb.edu.pl wyciągnijcie wnioski sami
➤ Tu też bym zerknął: psychoterapeuta Lublin dla mnie ciekawe.
➤ nie mówisz prawdy, pogadaj o prądzie biernym ,o zwiększaniu się napięcia w sieci po instalacji fotowoltaicznej.
➤ Hmm, mam wrażenie, że koszt energii ele. od dostawcy zawyżyłeś i jednocześnie omawiasz instalacje foto na tylko 5kW? To za mało dla domu. Następnie liczysz ogniwa najtańsze, o krótszej trwałości i wydajności z m2. Zapominasz celowo o kosztach utrzymania, konserwacji, kredytu. I kwoty dofinansowania podajesz maksymalne teoretyczne. A możliwość odliczenia od podatku nie oznacza, że automatycznie masz 4000 zwrotu! To śmierdzi z daleka jak dla mnie manipulacją i naciąganiem. A pory takiej jak zima nie ma wg Ciebie. Zapomniałeś, że ogniwa działają tylko przez ograniczony czas w ciągu roku/doby. A i tak jak działają.... to rzadko na 100% Grubo! A może taki był cel, prowokacja, aby wypromować w sosial kanał... Dosłownie kanał. Niestety, to być może choroba całej branży. Objazdy po domach wiejskich i naciąganie emerytów (fakt z małopolski) Dobrze wiesz, że 80 latkowi foto się nigdy nie zwróci.
➤ Chlopie Co Ty miales z matematyki.?
➤ Jeśli dacie pisemną gwarancję na roczny uzysk energii to się skuszę. Mówicie klientom żę panele działają tylko od wiosny do wczesnej jesieni ? Pewnie nie :)
➤ Fajny film, ja sam również skorzystałem z fotowoltaiki i drugi raz też bym to zrobił. Polecam firmę z mojej miejscowości, Strefa Energii z Zabierzowa :)
➤ Każdy kredyt podnosi koszty, więc stopa zwrotu maleje. Rządowe programy " pomocowe " nie są nastawione na pomoc ludziom a na poprawienie wizerunku rządu. Kryterium dochodowe uniemożliwia dostanie maksymalnej kwoty pomocy. Inaczej - jeżeli mam niskie dochody to dostanę maksymalną kwotę pomocy ale nie mam zdolności kredytowej i nie mam kwoty podatku do odpisu ulgi - koło się zamyka. Jeszcze inaczej - mam 20 tys. własnych pieniędzy w banku na koncie 0,01 %. Całą kwotę wydaję na zakup instalacji fotowoltaicznej i usługi montażu. Rachunek miesięczny za prąd 200 zł czyli 2400 zł rocznie czyli 12 % kwoty inwestycji w panele.Przyjmując optymistyczne warunki, że tylko przez 6 miesięcy bilans produkcji i konsumpcji energii elektrycznej wyjdzie na ZERO, odejmując kwotę 180 zł opłat stałych dla zakładu energetycznego uzyskam zwrot z inwestycji ok. 6 % ( tyle zarobią moje 20 tys. ). SUPER w porównaniu z 0,01 % w banku. Należy jeszcze uwzględnić ryzyko kosztów awarii któregoś z elementów instalacji, zmiany warunków sprzedaży energii do zakładu energetycznego, deszczowe lato itp. Sensownym rozwiązaniem są programy pomocowe bezpośrednio w gminach na poziomie np. 50% bezzwrotnej dotacji po wykonaniu instalacji. Tu jednak mogą pojawić się większe koszty instalacji ze względu na to,że gmina narzuca wykonawcę usługi i serwisu. TAKA jest prawdziwa ekonomia na poziomie budżetu domowego a nie przedstawiciela handlowego.
➤ Jak dla mnie najważniejszego nie powiedziałeś na jakich podzespolach montujecie instalacje i jaka cenę macie za 1 kWp oraz warunki gwarancji i okres jej trwania.... To są konkrety a nie mydlisz oczy ludziom programem mój prąd który jest od 4 miesięcy wstrzymany i nie wiadomo kiedy ruszy.... Co do samej instalacji to jak najbardziej powinna mieć okresowe obsługi takie jak umycie samych modułów czy przeczyszczenie wentylatorów w falowniku... Itp chyba ze ma się szybciej zużyć niż producent podaje.....
➤ Panie Dominiku, zapomniał Pan dodać że kredyt kosztuje. Na dzień dzisiejszy 15.05.2020 w BOŚ banku kredyt 29 000pln
na 10 lat to kwota przekraczająca lekko 5 tys. Wiec z tych benefitów trzeba troszkę odjąć. (instalacja 6,02kwp).
➤ Czemu macie tak mało takich filmików zrobionych.👍🏻👍🏻