vlog#7-2019 - Zakładam kolektor słoneczny heat pipe

Znalazłem w końcu trochę czasu by zamontować kolektor słoneczny w technologi heat pipe. Początkowo myślałem że montaż pójdzie rach ciach ale niestety trochę się mi z tym zeszło. Zajrzyj ...

39263 - liczba odsłon.
231 - wasza ocena.
33m 10s - długość czasu.
Komentarze, czyli co wy sądzicie

vlog#7-2019 - Zakładam kolektor słoneczny heat pipe

➤ Witam mam pytanie jaką temperaturę uzyskuje kolektor w taki dzień pochmurny bądź nawet deszczowy ? Chce sobie zamontować kilka takich kolektorów do wspomagania centralnego i zastanawiam się jak to pracuje w takie dni pochmurne jak dziś .
➤ Dziurawy jak nie wiem masz ten dach
➤ Szkoda ze nie pokazałeś jak podłączyłeś do zbiornika
➤ Szkoda, że nie ma nic o kosztach
➤ Witam czy ty montowałes awaryjne zasilanie do solarów?
➤ "Stara podłącz !" grunt , że jest wesoło :) extra film.
➤ Lepiej panie wymień sobie dach pierw
➤ Przed wykonaniem takiego filmu warto by było zapoznać się z technologią jakiej się podjąłeś. Rozumiem, że jesteś sprytnym amatorem, bohaterem w swoim domu, ale pokazywanie takiego wykonania jest porażające. Do strony hydraulicznej ta robota to jest dramat... Wybór paneli typu heat-pipe dla Ciebie też jest złym wyborem.
➤ a ja mam pytanie, po co jest zalecane cisnienie w układzie, skoro moze być na otwartym?
➤ Pasta termoprzewodząca działa jak na procesorze w komputerze lepiej nie palcami a przez worek (siateczke z biedry)
➤ Zobacz więcej pro-film.net więcej to już w google trzeba.
➤ Marcin, ten panel fotowoltaiczny to nie jest zacieniany przez komin?
Pzdr
➤ Fajna robota,samemu, żona pomaga i ogarnia.
➤ Mam robić u rodziców ale wyszło mi że fotowoltaika ok 2kw+ sterownik do grzałki elektrycznej, obecnie już wychodzą taniej,montaż łatwiejszy bo tylko dwa przewody,nie wymaga zasilania z zewnątrz,a nawet awaryjnie można zasilać mimo że przetwornica niema czystego sinusa to nie wszystkie urządzenia, najważniejsze to brak czujników i brak ryzyka przegrzania a to spory atut.,ale jak to w praktyce to jeszcze nie wiem.
➤ Jaki koszt? Do jakiego zasobnika? Jaka max moc pokazuje sterownik?
➤ Powiem tak. Kolektory próżniowe dla np. 4-ro osobowej rodziny chodzą z dofinansowaniem od 10-12tyś. I nadają się głównie do podgrzania wody np.200l... I wiadomo po pracy koło np. 20.00 już nie poleci ciepła woda. Z rana prysznic to w sumie przed 6.00 również nie załapiesz się na zbyt ciepłą wodę.... Wiec są dwie opcje. Wolę kupić panele słoneczne za np. 3-4tyś. i bojler. Lub zrobić kolektor własnej roboty niż wydawać tyle tysięcy..... Trzecia opcja to za te pieniądze korzystać z bojlera. Bo np. 12tyś. na ile nam starczy żeby dogrzewać prądem bojler..... W moim przekonaniu kolektor to przereklamowana i zbyt droga inwestycja do domu...
➤ Super, kolektor HP 18, www.swatt.pl, także się zastanawiam nad kupnem
➤ Fajna kobitka :) Zawsze bardzo pomocna i zwraca uwagę, czy wszystko dobrze jest robione przy montażu :D
➤ Po co pomp ka do takiego cisnienia
➤ Ile czasu nagrzewał ci wode ten kolektor i w jakim zbiorniku ? Od kiedy moge przyjac ze warto go uruchomic po zimie ? Chce zalozyc na wiosne i zastanawiam sie kiedy ruszyc z robota?
➤ a moglbym prosic o jakis link do tej pompki od cyrkulacji?