samoodsnieżanie paneli

Wystarczy słoneczny dzień by śnieg stopniał z paneli. Jak pokazano, dobowa produkcja prądu mimo, że panele rano była pod grubą warstwą śniegu a temperatura przez cały dzień była poniżej ...

58078 - liczba odsłon.
179 - wasza ocena.
5m 30s - długość czasu.
Komentarze, czyli co wy sądzicie

samoodsnieżanie paneli

➤ Moduły a nie panele
Panele to są na podłodze.
➤ Czemu ludzie dają tak małe klaustrofobiczne okna, jak by chcieli mieszkać w piwnicy
➤ Jak uzyskać takie wykresy? Co to za aplikacja?
➤ Witam, fajnie jak to jest centymetr śniegu. Pytanie , a jak się zachowa przy 20 cm?
➤ U mnie od trzech dni nie ma produkcji bo panele zasniezone styczeń zapowiada się najgorszym miesiącem od dwóch lat
➤ Ubezpieczenie instalacji energii odnawialnej.
Szybko i wygodnie kup ubezpieczenie korzystając z poniższego linku, kliknij przycisk „Kup online”, podaj dane dotyczące instalacji, którą chcesz ubezpieczyć, uzupełnij swoje dane osobowe, potwierdź podane informacje i zapłać za ubezpieczenie on-line.
https://sprzedaz.wiener.pl/ubezpieczenieoze/r/OZE10499
Jeśli masz instalacje fotowoltaiczne lub kolektory słoneczne, pewnie już wiesz, ile możesz dzięki nim zaoszczędzić. Wiesz też, ile kosztuje inwestycja w to nowoczesne rozwiązanie. Dzięki ubezpieczeniu Twoja instalacja energii odnawialnej będzie chroniona przez Wiener.
Co możesz ubezpieczyć?
- instalacje fotowoltaiczne
- kolektory słoneczne
Zakres ubezpieczenia:
- nieprzewidziane zdarzenia losowe, które obejmują 18 zjawisk takich jak:
dewastacja, grad, huk ponaddźwiękowy, huragan, lawina, napór śniegu, osuwanie się ziemi, powódź, pożar, przepięcia (szkody elektryczne), trzęsienie ziemi, uderzenie pioruna, uderzenie pojazdu, upadek obiektów, upadek statku powietrznego, wandalizm, zapadanie się ziemi, zalanie,
- zniszczenia w wyniku akcji ratowniczej w związku z wyżej wymienionymi zdarzeniami losowymi,
-utrata lub zaginięcie instalacji wskutek kradzieży, kradzieży z włamaniem lub rozboju.
➤ Jakie panele przepraszam?
Mówił Pan coś parkach botanicznych?
➤ jaka jest laczna powierzchnia tych panei , czy sa to mono czy polikrystalkiczne ? Ile energii sa w stanie wyprodukowac w sloneczny dzien w ciagu doby a ile w zimowy dzien ?
➤ Były panele...
➤ WITAM. Mam takie pytanie czy można łączyć panele różnych producentów i mocy ????? I jakie ma to skutki. Nie znalazłem zbyt wiele informacji na ten temat. Pozdrawiam.
➤ Odwiedź może tu icomweb.pl, może też być przydatne.
➤ Czy licznik przedpłatowy to jakas przeszkoda dla takiej instalacji,
na zwykłych licznikach w związku z inteligentnym domem i cewką rogackiego byliśmy naciągani mocno i trzeba był zmienić, na przedpłatówkę

bo kasowali kilkaset złotch za prad a teraz znacznie mniej jest
ale warto by obnizyc koszta jeszcze poprzez instalacje paneli

zy płacimy wyższe rachunki za prąd niż powinniśmy? - Cyfrowe liczniki prądu nie są przystosowane do współpracy np. z żarówkami diodowymi, mogą pokazywać dużo wyższe zużycie niż w rzeczywistości - twierdzą holenderscy naukowcy. - Tezy o przekłamaniach liczników są dyskusyjne - odpierają firmy energetyczne.

Przypomnijmy: trzej naukowcy z uniwersytetów w Amsterdamie i Enschede przeprowadzili test cyfrowych liczników energii elektrycznej. W czasie eksperymentu okazało się, że wszystkie urządzenia - pomimo właściwych homologacji - pokazywały błędne odczyty, w zdecydowanej większości zawyżone. Rekordzista przekłamywał aż o 582 proc.

Czy wyniki eksperymentu oznaczają, że płacimy zawyżone rachunki za prąd? W ostatnich latach wszyscy dostawcy energii elektrycznej w Polsce sukcesywnie zastępują starego typu liczniki mechaniczne urządzaniami cyfrowymi.
Najprostsze z możliwych metod pomiarowych

- Elektroniczne liczniki energii elektrycznej, nawet w przypadku renomowanych producentów, są produkowane w Chinach. I ze względu na cenę jednostkową stosuje się w nich najprostsze z możliwych metod pomiarowych - mówi nam dr inż. Jerzy Szczepanik z Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej Politechniki Krakowskiej.

Jak wyjaśnia, liczniki nie są przystosowane do pomiaru zużycia energii przez nowoczesne urządzenia. Chodzi m.in. o żarówki diodowe, zasilacze komputerowe, ładowarki elektroniczne, sterowniki silników elektrycznych.

- We wszystkich urządzeniach tego typu, kształt prądu wejściowego jest niesinusoidalny, a napięcie często odkształcone, co powoduje, że mogą występować duże przekłamania pomiaru - mówi Szczepanik. Jego zdaniem przekłamania mogą dotyczyć także klasycznych liczników elektromechanicznych.

- Stosowane w Polsce liczniki są certyfikowane i legalizowane dla prądów i napięć sinusoidalnych o częstotliwości 50 Hz. Sercem takiego urządzenia elektronicznego jest prosty procesor, który jest zaprogramowany dla określonej procedury pomiarowej. Procedura ta nie jest jednak ujawniana przez producentów w danych technicznych urządzenia, ponieważ jest ona uznawana za tajemnicę firmy - tłumaczy dr Szczepanik.

Naukowiec podkreśla, że problem nie dotyczy tylko energii czynnej, za którą płacą odbiorcy indywidualni. W przypadku firm pojawia się też problem pomiaru przepływu mocy biernej. - W przypadku odkształceń napięć i prądów, nie wiadomo, co taki licznik poboru mocy biernej w ogóle mierzy - zwraca uwagę dr Szczepanik. - Opłata pobierana jest po prostu za wskazania przyrządu - mówi.

Gdy tylko opublikowano wyniki badań holenderskich naukowców, zwróciliśmy się do instytucji państwowych odpowiedzialnych za rynek energetyczny. Już w połowie marca pytaliśmy, czy problem błędnych wskazań liczników prądu występuje w Polsce.

Urząd Regulacji Energetyki, który z mocy ustawy Prawo energetyczne zajmuje się między innymi "równoważeniem interesów przedsiębiorstw energetycznych i odbiorców energii" uznał, że sprawa liczników nie należy do jego kompetencji i odesłał nas do Głównego Urzędu Miar. Jak się dowiedzieliśmy, GUM wciąż przygotowuje odpowiedź na nasze pytania. Żadnej odpowiedzi nie otrzymaliśmy od Ministerstwa Energii.