O czym nie mówią monterzy FOTOWOLTAIKI? Wysokie napięcie 253V, falownik się wyłącza, rachunki rosną.

W filmie omawiam różne negatywne skutki, jakie występują lub mogą występować, gdy posiadamy instalację fotowoltaiczną lub też jesteśmy sąsiadami osób (korzystamy z tej samej linii energet ...

77790 - liczba odsłon.
2510 - wasza ocena.
m s - długość czasu.
Komentarze, czyli co wy sądzicie

O czym nie mówią monterzy FOTOWOLTAIKI? Wysokie napięcie 253V, falownik się wyłącza, rachunki rosną.

➤ Zapraszam na test, gdzie sprawdzam zużycie energii (prądu, mocy) różnych typów żarówek względem zwiększania napięcia w zakresie od 207V do 253V (dopuszczalny zakres w Polsce).

https://youtu.be/bTYwiSTfhO8

#test #eksperyment #Elektryka #elektryk #ForumWiedzy #moc #Napięcie #Prąd

Pozdrawiam
Bogdan

➤ Dzięki za dobrą robotę, daje do myślenia.
➤ Dzięki, bardzo przydatne informacje.
➤ Jednym. Słowem stabilizacja napięcia urządzenia są fabrycznie przystosowane do napięcia 220 - 240 v
➤ Film ciekawy, szkoda, że ostatnie 15 minut zmarnowane na gadanie, kto się może zgodzić z Twoją opinią. Powiedz raz i tyle
➤ To frajerstwem jest nie zakładać fotowotaniki jak inni założą a ja nie mam to płacę za innych a jak mam i ja to owszem i ja płacę ale nie płacę za innych.
➤ Bardzo kontrowersyjne rozumowanie. Skoro wszystkie urządzenia są zaprojektowane na napięcie 230 +-10% to nie powinny urządzenia psuć się częściej w tym zakresie napięć albo być mniej trwałe. Jakie zatem mogą być skutki?
Jeżeli napięcie jest wyższe niż nominalne to oświetlenie będzie jaśniejsze a chyba o to chodzi a wówczas wyższy rachunek będzie zasadny. Czy rzeczywiście opłaty drastycznie zmieniają się przy zmianach napięcia? Wnioskując jak autor, to najmniej zapłacimy gdy napięcie będzie 207 (-10%) ale wówczas płyta będzie się dłużej nagrzewać aby ugotować obiad co w konsekwencji na to samo z opłatami wyjdzie, a silnik w pralce wolniej będzie kręcił ale dłużej, bo grzałka da np 50 stopni po dłuższym czasie. Tak analizując to także na jedno wyjdzie. Podsumowując to przy urządzeniach wysterowanych na moc zmiana napięcia praktycznie różnicy nie spowoduje. Zgadzam się z autorem, że zbyt wysokie napięcie w sieci utrudni przekazywanie mocy wyprodukowanej przez panele do sieci. Jest to bardziej złożony problem. Operatorzy zajmujący się przesyłem energi powinni w wydawanych warunkach technicznych to przewidzieć dając kolejnym prosumentom zgodę na wpiecie do sieci produkcji z paneli.
➤ Poruszył pan bardzo ważny problem. Przy prowadzonym zakładzie w sąsiedztwie nowo zainstalowanych instalacjach podczas dobrej produkcji rachunki wzrosły znacznie
➤ Mam akumulator o pojemności 0,5 kWh. Obecnie nie ma problemów znaleźć akumulator (ew. powerbank do celów małego agd). Co pan sądzi, aby zamiast marnować energie na grzałki i bojlery w piku naświetlenia, skorzystać w ładowanie takich akumulatorów i wykorzystywać to do podładowania/zużycia urządzeń małego agd? Na przykład "ecoflow delta" . Po powrocie z domu korzystać z energii skumulowanej w tej przenośnej stacji zasilania . Zdaję sobie sprawę, że podnosi to koszt inwestycji, a także nie rozwiązuje w pełni problemu, ale jest to jakieś rozwiązanie.

Zachęcam do dyskusji.
➤ Ciekawe ile mu płaca za ta propagandę ze używanie darmowej energi kosztuje nikt normalny nie włącza się do zbiorowej sieci tylko wyprodukowany prąd ma dla siebie
➤ Więcej informacji jak coś, serwis klimatyzacji Wrocław ja bym się z tym zgodził.
➤ A czy da się wbudować w skrzynkę bezpiecznikową "bezpuecznik" na wejściu zeby napięcie za nim byl8 na maks. poziomie np 230V i nie więcej ?
➤ Bogdan, dzięki !

Bardzo dobry material. Powiedz jeszcze ze na dachu z papy (plaskie) trzeba uważać na pożar.
➤ Na śląsku likwidują elektrownie w rybniku ...
➤ Już zauważyłam że w godzinach najwyższej produkcji falowniki się wyłączają
➤ świetny materiał, szacunek
➤ Bogdan... no dzięki. A poważnie dzięki za mnóstwo użytecznej wiedzy. Łapka i subskrypcja obowiązkowe :)
➤ A ile oszczędzamy gdy napięcie będzie w okolicach 230V - 10%.
Natrętna maniera przy wymawianiu ę powoduje niechęć do wysłuchania tego wywodu, podobnego do słynnego dialogu Heli i Mariana. Hela... podobno wiagra wcale nie jest dobra. Marian... mnie tam smakuje.
Tu jest podobnie, mnie pv pasuje bez względu na to co wymyślisz. Nie pasuje ci, to nie inwestuj w pv.
➤ czy silnik klimatyzacji zasilony wyższym napięciem nie pobierze mniej prądu? przecież tu nie działa prawo Ohma w silniku asynchronicznym, w żarówkach Led czy nawet świetlówkowych mamy zasilacz który reguluje moc płynąca na źródło światła? no i oczywisty wniosek transformator działa w dwie strony, kiedy napiecie nam wzrosnie do 250V to po stronie 15kv bedzie tez wyzsze wiec pojdzie ta moc przez sieci sredniego i wysokiego napiecia tam gdzie brakuje mocy.
➤ Sąsiadów do sądu
➤ Panie Bogdanie, świetny materiał, dziękuje..:) Mam instalację, wszystko jest ok, ale dobrze wiedzieć o ewentualnych problemach.Pozdrawiam serdecznie..:)