Fotowoltaika,Panele Fotowoltaiczne Ciekawostki jak to wykonać dachówka betonowa System do krokwiowy
Witajcie z tego filmiku Dowiecie się o typowych problemach jakie mogą was napotkać podczas instalacji na dachówce betonowej.
Zobaczysz jak sobie poradzić z tym oraz innymi problemami jakie mogą ...
21355 - liczba odsłon.
149 - wasza ocena.
18m 25s - długość czasu.
Komentarze, czyli co wy sądzicie
Fotowoltaika,Panele Fotowoltaiczne Ciekawostki jak to wykonać dachówka betonowa System do krokwiowy
➤ A co jak dach deskowany na tym folia i nie widać krokwi? (teoretycznie są tam kontrłaty, ale na nich nie da się uchwytu położyć i co wtedy? Wycinacie kawałek czy jakiś inny patent?
➤ Wurth i sika ma bardzo dobre silikony dekarskie
➤ Witam. Czy jest duży problem z montażem haków gdy krokwie pokrywają się z górną falą dachówki. Pozdrawiam
➤ Jak wciagacie panele na dach ? winda dekarska czy po drabince
➤ Mam takie pytanie bo tak sobie chodzisz po tych dachach już jakiś czas. 🤔
Ile kg ważysz?
Mam pewne obawy bo niedługo zaczynam pracę w podobnej firmie. Dostałem okres próbny jednak ważę 95kg i się trochę obawiam o te dachy. 😅🙄
Jakieś wskazówki z Twojej strony? Czy może wiesz coś więcej na temat dopuszczalnej wagi do chodzenia po blachodachówce czy dachówce? 🤔
➤ Fajnie, na takim uchwycie panele nie zjada w dół... Ale co z wiatrem? Przecież mamy na dachu ogromny żagiel. Nie z takim rzeczami wiatr sobie radzi. Słabe te patenty montażowe jak dla mnie. Czyli mimo, że montuje się to 50 lat ciągle jakoś tak... no właśnie jakoś.
W dodatku szyny są na tyle nisko, że tak naprawdę nie tylko zatrzymają śnieg, ale także przy intensywnym deszczu będą cuda się działy...
➤ A gdzie wkręty nierdzewne ?
➤ Siemka dlaczego nie chowasz kabli pod dachowka przerciesz nir bylo by widac peszla
➤ Panowie, podstawa przy montażu wkrętów w drewnie to 5 min.średnic wkręta od krawędzi. Niestety, na filmie brak tej wiedzy np. wspornik czwarty. Pewnie jest więcej. Pozdrawiam.
➤ Cześć, mam pytanie, jak poziomujecie panele, aby mając kilka rzędów jeden pod drugim (dokładnie 3) były równe odstępy między panelami i równe linie początkowa i końcowa?
➤ Albo i też takie -
fizjoterapeuci, zawsze to jest też przydatne.
➤ Dobra robota. Mógłbyś następnym razem dokładnie pokazać jak schodzicie kablem wykorzystując podbitkę? Czy trzeba ją ściągać?
➤ Mam pytanie. Uiemienie nie powinno isc przez budynek tylko na zewnatrz budynku. W czasie wyladowania ten kabel uziemienia sie tak nagrzeje ze mozna dom spalic. Powiedz mi czy jestem w bledzie.
➤ Hej mam pytanko czy do mojej fotowoltajiki mogie podloczyc malom turbine wiatrowom 500w Tak bevy mi sie krencila w nocy ?pozdrawiam
➤ Dobra robota ale "Żeby nie było" nadal nie ma BHP. Proponuje nie stosować takiego rozwiązania jeśli zależy nam na zdrowiu. Zacznijmy od tego że SPK powinien znajdować się powyżej stanowiska pracy a lina asekuracyjna jak najkrótsza pomiędzy Tobą a SPK żeby zminimalizować WO (współczynnik odpadniecia) im krótszy lot swobodny tym lepiej bo mniejsze siły zadziałają na ciało gdy zacznie się hamowanie amortyzatorem ( mam nadzieję że masz bonie widać) . Częstym błędem jest brak uwzględnienia długości rozprutego amortyzatora dla przykładu licząc długość wolnej liny od SPK np jakieś 2m z filmu + 1,8m wzrost pracownika + wydłużenie amortyzatora 1,5 m + poślizg urządzenia samoblokujacego mniej niż 20 cm zaokraglajac do pełnych metrów to 6 m odległości w dół od SPK które w twoim przypadku nie spełnią normy wytrzymałości 12kN ( namarginesie 12kN to max jaki zniesie ludzkie ciało a liny statyczne w nikłym stopniu amortyzują upadek) Gdy zadziała w takim przypadku hamulec, to 80 kg osoba poruszać się będzie z prędkością 5.5m/s ok 20km/h Epot to 3193J/m co obciąża twój hak dynamicznie siłą 3,2kN myślę że może wyrwać te dwa wkręty lub z łączenia regulacji. Warto kupić zaczep dekarski i zamontować solidnie wysoko do konstrukcji dachu. Gdy nie ma takiej możliwości liną przez dach do stałego punktu lub porządnego komina. Z zasady powinno się "dublować" punkt zaczepienia statycznie wyrownując obciążenie co zmniejszy siły działające na punkty.
➤ Nie boisz sie tak na haku wisiec? Mamy teraz dachowke na ktorej nie idzie ustac normalnie co byś poradził? Ten podest sam zrobiles czy jest gdzies do kupienia?
➤ Jest jakiś konkretny powód dla którego robicie dodatkową szynę wyrównawczą poniżej falownika, a nie używacie tej w rozdzielnicy? Pozdrawiam
➤ A ciężko było przełożyć dachówkę wentylacyjną kawałek dalej żeby nie było widać kabli? :D
➤ Wrzucisz coś od strony elektrycznej ? Jak podłączyć falownik itd ?
➤ pytanko o śruby z łbem talerzykowym: czasami nie wejdzie idealnie prostopadle do koziołka/krokwi i będzie dociskało talerzyk pod kątem, czy zwykły stożkowy łeb będzie bardziej odporny na takie wkręcenie pod kątem ? fajne kompendium-biorę suba :-),
➤ Świetna robota! Przekazujesz dużo wiedzy! Dzięki.
Czy w poziomym układzie paneli PV o długości np 1750mm mocujesz uchwyt do każdej krokwi (co ok. 90cm)? Czy wystarczy tylko w poblizu mocowania klemy co 180cm?
Jaka jest maksymalna dopuszczalna odległość profilu 40x40 od uchwytu na końcu rzędu?
Jaki zastosować przekrój linki LGY do połączenia wyrownawczego między panelami zamiast pasożytów? 10mm2 może być? Srednica otworu dla uziemienia w panelu to 4,2mm.